انتخاب رنگ مبلمان به فاکتورهایی بستگی دارد که یکی از مهمترین آن ها رنگ دکوراسیون داخلی ما است. ما با توجه به ترکیب رنگی که دردکوراسیون داخلی خود داریم، می توانیم رنگ مناسب و شیکی را برای مبلمان خود انتخاب کنیم.


مبل چه رنگی بخرم؟ سوالی است که در زمان خرید مبلمان از خود می پرسیم.ما مطالعه ی این مقاله شما می توانید به سادگی رنگ مناسب مبلمان خود را بشناسید و به راحتی به صورت حضوری و یا به صورت اینترنتی اقدام به تهیه آن نمایید.


اکثر خانه های شیک و امروزی دنیا با ترکیب رنگهای سفید، خامه ای، کرم و صدفی دیزاین شده اند. البته خانه هایی با رنگ بندی های شاد وتند و متنوع هم وجود دارند که این انتخاب رنگ با توجه به عقاید و سلیقه های افراد متفاوت است.


ابتدا یک دکوراسیون با رنگ بندی ملایم و روشن رابرای شما طراحی می کنیم، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید یک هارمونی رنگ ملایم به چشم می خورد، دیوار به رنگ کرم-خامه ای، مبلمان نیز در همین طیف رنگ انتخاب شده به صورتی که یک فضای آرامش بخش و زیبا را در این مکان بوجود آورده است.استفاده از جلومبلی سفید و طلایی نیز باعث لوکس شدن محیط در این دکوراسیون شده است.

برای انتخاب یک مبلمان با رنگ بندی زیبا و شیک نیازی نیست از رنگ هی عجیب و ترکیبی و خاص استفاده کرد، بلکه کافیست به هارمونی رنگ های محیط باهم توجه کرد و رنگ های مکمل، ملایم، تند، کدر، شفاف، روشن و تیره را بشناسید.

یکی دیگر از فاکتورهای انتخاب رنگ مبلمان، رنگ مد سال است. مثلا شما می دانید رنگ سال 97 بنفش است و خرید مبلمان بنفش می تواند انتخاب مناسبی باشد. هم چنین می توانید با یک فرش یاسی و یا گلدانی از گل های بنفش و صورتی، تناژ رنگی را در فضا رعایت کنید و اثربخشی آن را در فضا حس کنید ودکوراسیون زیبا و شیکی را برای خود رقم بزنید.انتخاب رنگ براساس فصل های سال نیز می تواند فاکتوری برای انتخاب رنگ مبلمان باشد. به طور مثال در فصل بهار برای داشتن دکوراسیون بهاری باید از رنگ های روشن و شاد مثل صورتی ملایم، لیمویی و آبی آسمانی برای مبلمان خود انتخاب کنیم. هم چنین استفاده از شکوفه های بهاری در گلدان شیشه ای می تواند حال و هوای بهاری و فضای زیبا و دلپذیری را برای ما خلق کند.

به همین ترتیب برای فصل تابستان می بایست از رنگهای گرم و شاد مثل قرمز ،سبز، زرد و یا ترکیب این رنگ ها رو استفاده کنید.

در فصل پاییز با درنظرگرفتن رنگ های برگ های درختان، مبلمان خود را به رنگ های آجری و خردلی انتخاب کنیم و هم چنین با ایدههایی مثل قاب کردن برگ های زیبای پاییزی و گذاشتن کدوهای زیبا کنار شومینه یا روی میز، حال و هوای پاییزی را مهمان خانه های خود کنیم.


در فصل زمستان نیز میتوانیم دکوراسیونی سرد وتیره را انتخاب کنیم، مثلا مبل هایی از جنس مخمل با رنگ های خاکستری تیره، زرشکی،سرمه ای و یشمی را برای دکوراسیون خود انتخاب کنیم.به طور کلی انتخاب رنگ سفید و یا خاکستری روشن برای مبلمان گزینه ی مناسبی است زیرا شما در هر فضا و با هر دیزاینی میتوانید از آن استفاده کنید و با چند پاف، کوسن و یا پارچه هایی برای روی مبل و رو میزی میتوانید فضا را به هر سبک و رنگی که مدنظر دارید در بیاورید.


در اخراین نکته را به خاطر بسپارید که برای داشتن دکوراسیونی زیبا و شیک نیازی به صرف هزینه های گزاف نیست و با کوچکترین تغییرات و کمترین هزینه مثل خرید چند کوسن و یا پاف می توانید به زیباتر شدن فضای منزل خود کمک کنید.