رنگ یکی از عوامل اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی است و ست کردن رنگ وسایل منزل و یا استفاده از رنگ‌های مکمل زیبایی محیط را دوچندان می‌کند یکی از رنگ‌هایی که در دکوراسیون‌های زیادی مورداستفاده قرار می‌گیرد رنگ صورتی است بسیاری از افراد تصور می‌کنند رنگ صورتی رنگی دخترانه است و باید تنها برای دکوراسیون اتاق بچه‌ها مورداستفاده قرار گیرد اما امروزه در طراحی مدرن از این رنگ بسیار استفاده می‌شود و می‌توان در وسایل اتاق نشیمن از این رنگ استفاده کرد در این نوشتار قصد داریم شما را با رنگ صورتی و رنگ‌های مکمل آن در دکوراسیون آشنا نماییم. 

چه رنگ‌هایی با صورتی ست می‌شوند؟

رنگ صورتی یکی از رنگ‌هایی است که باعث به وجود آمدن فضایی مهیج و رمانتیک می‌شود و علاوه بر اتاق‌ها می‌توان از آن در نشیمن، آشپزخانه و حتی سرویس بهداشتی استفاده کرد. رنگ صورتی خود دارای طیف وسیعی است و چندین نوع صورتی وجود دارد که هرکدام از آن‌ها را می‌توان برای مکان خاصی به کار برد و یا آن را به‌آسانی با سایر رنگ‌ها ترکیب کرد. برخی از رنگ‌های مکمل صورتی در دکوراسیون عبارت‌اند از:

1.رنگ قرمز:


قرمز یکی از رنگ‌های مکمل صورتی در دکوراسیون است که می‌توان از ترکیب صورتی و قرمز در مبلمان و یا قالیچه‌ها استفاده کرد. همچنین از زرشکی و صورتی می‌توان در پرده‌ها استفاده نمود. این ترکیب محیطی شاد و گرم را به وجود می‌آورد.
2.رنگ مشکی:


یکی دیگر از رنگ‌های مکمل صورتی مشکی است. ترکیب این دو رنگ جلوه زیادی دارد اما بهتر است تمامی وسایل را با این دو رنگ انتخاب ننمایید و در کنار آن‌ها از رنگ‌های خنثی نیز استفاده کنید.
3.رنگ خاکستری:

یکی دیگر از رنگ‌هایی که می‌توان آن را به‌راحتی با صورتی ست کرد رنگ خاکستری است. بهتر است برای این نوع ترکیب زمینه‌های وسایل را خاکستری انتخاب کنید و وسایل جزئی و دکوری را صورتی انتخاب نمایید این ترکیب سبک خانه شما را به محیطی مدرن تبدیل می‌کند.
4.رنگ طلایی یا زرد:


زرد نیز یکی از رنگ‌های مکمل صورتی در دکوراسیون است که باعث ایجاد ترکیبی هماهنگ و زیبا می‌شود. استفاده از این دو رنگ موجب نشاط و شادمانی افراد در محیط می‌شود.
5.رنگ سبز:

رنگ سبز را نیز می‌توان با صورتی‌های ملایم مورداستفاده قرار داد این ترکیب رنگ بیشتر مناسب کاغذ دیواری‌ها است. مثلاً رنگ زمینه آن را صورتی چرک انتخاب نمایید و طرح برگ و گل‌ها را سبز انتخاب کنید این ترکیب باعث ایجاد آرامش در افراد می‌شود.
6.رنگ بنفش:


یکی دیگر از رنگ‌های مکمل صورتی بنفش است. این دورنگ می‌توانند در مکان‌های مختلفی باهم ست شوند. رنگ صورتی و بنفش در کنار هم جلوه بسیار زیادی دارند و وسایل و محیط اطراف را برجسته و شفاف نشان می‌دهند.
7.رنگ سفید:


سفید نیز یکی از رنگ‌های مکمل صورتی در دکوراسیون است، شما می‌توانید سفید را با تمامی انواع صورتی ست نمایید و محیطی رمانتیک و آرامش‌بخش را به وجود آورید.8.رنگ نارنجی:

رنگ صورتی را نیز می‌توان با نارنجی ست کرد درست است که این دو رنگ تا حدودی مشابه هم هستند و بسیاری از افراد تصور می‌کنند که قرار گرفتن این دو رنگ کنار هم نادرست است اما ست کردن این دو رنگ در کنار هم می‌تواند محیطی شاد و زیبا را به وجود آورد. البته استفاده از صورتی‌های کمرنگ در کنار نارنجی بهتر است.
9.رنگ آبی:


آبی و صورتی در بسیاری از دکوراسیون‌ها در تقابل هم قرار می‌گیرند این دو رنگ کاملاً مکمل هم هستند و یکدیگر را خنثی می‌کنند.
شما همچنین می‌توانید رنگ صورتی را با دو سه نوع رنگ به‌طور همزمان ترکیب نمایید و تنها از دورنگ استفاده نکنید مثلاً استفاده از صورتی، زرشکی و مشکی یکی از ترکیب‌های بسیار زیبا خواهد بود و یا صورتی را می‌توان در کنار خاکستری و طلایی باهم به کار برد.

رنگ صورتی را باید برای چه وسایلی از دکوراسیون انتخاب کرد؟

یکی از جاهایی که از رنگ صورتی در دکوراسیون می‌توان استفاده کرد دیوارها هستند. البته نباید برای رنگ‌آمیزی دیوارها از صورتی جیغ استفاده کرد چراکه شبیه اتاق دختربچه‌ها خواهد شد بلکه باید از صورتی‌های خنثی و کمرنگ برای دیوارها استفاده کرد و یا تنها برخی از دیوارها را صورتی کرد تا خیلی شلوغ به نظر نرسد و دیوارهای کناری آن را با سفید رنگ‌آمیزی نمایید همچنین می‌توانید از کاغذدیواری‌های صورتی و سفید نیز استفاده کنید.

اگر مبلمان شما راحتی هستند و سبک خانه شما مدرن است می‌توانید مبلمانی را که پارچه یا کوسن صورتی دارند را خریداری کنید و سایر وسایل دکوری کوچک خانه را مانند گلدان‌ها را با آن ست نمایید.

از رنگ صورتی می‌توانید در آشپزخانه‌ها نیز استفاده نمایید البته بهتر است وسایل کوچک و یا روکش وسایل را صورتی انتخاب کنید و از رنگ‌های ترکیبی مانند قهوه‌ای و خاکستری کنار آن استفاده نمایید.

از رنگ صورتی می‌توان در اتاق‌خواب نیز استفاده کرد و پرده‌ها، روتختی و روبالشی‌ها را صورتی ملایم انتخاب کرد و آن را بارنگ‌هایی مانند طلایی، سفید یا خاکستری ترکیب کرد استفاده از قاب‌های طلایی‌رنگ در کنار صورتی جلوه بسیار زیبایی دارد.

شما همچنین می‌توانید سرامیک‌های سرویس بهداشتی و حمام را صورتی انتخاب نمایید و یا وسایل جانبی آن را صورتی انتخاب کنید و خود سرامیک‌ها را رنگ‌های دیگری مانند آبی انتخاب کنید صورتی و آبی مکمل هم هستند و محیط را زیبا و چشمگیر می‌کنند. و در پایان منظور از رنگ صورتی در دکوراسیون صورتی جیغ و بچگانه که در اتاق دختربچه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد نیست بلکه باید در دکوراسیون داخلی خانه از صورتی‌های خنثی و کمرنگ استفاده کرد تا باعث به‌هم‌ریختگی و شلوغی محیط شود.


   مطلب پیشنهادی: صفر تا صد رشته دکوراسیون داخلی  
این مطلب توسط سایت 20 دکور جهت راهنمایی شما برای استفاده از رنگ صورتی و رنگ‌های مکمل آن در دکوراسیون تهیه‌شده‌است. 20 دکور ارائه‌دهنده انواع لوازم دکوراسیون و مبلمان است که دارای مدل‌های بسیار متنوع و جدید بوده و در ساخت لوازم دکوراسیون منزل از مواد مرغوب و باکیفیت استفاده می‌نماید. برای دیدن مدل‌های متنوع وسایل دکوراسیون منزل مانند مبلمان، تختخواب، لوستر و... به آدرس اینستاگرام و یا سایت 20 دکور مراجعه کرده و در صورت انتخاب مورد دلخواه آن را به‌صورت اینترنتی سفارش دهید و هنگام خرید از تخفیف برخوردار شوید. همچنین اگر هنگام ارسال، وسیله شما دچار شکستگی شود، 20 دکور به‌راحتی آن را تعویض می‌نماید. بنابراین خریدی مطمئن و آسان را با 20 دکور تجربه خواهید کرد.