یکی از عوامل مؤثر در زیبایی دکوراسیون داخلی انتخاب رنگ مناسب است. اگر وسایل منزل با رنگ مناسب انتخاب شوند و میان آن‌ها تناسب وجود داشته باشد زیبایی دکوراسیون شما دوچندان خواهد شد. اما بسیاری از افراد با اصول ست کردن رنگ‌ها آشنایی ندارند و شناخت درستی از رنگ‌های مکمل هم ندارند به همین دلیل هنگام انتخاب رنگ دکوراسیون دچار مشکل خواهند شد و دکوراسیون آن‌ها بی‌نظم و شلوغ می‌شود. یکی از رنگ‌هایی که انتخاب آن بر زیبایی دکوراسیون داخلی می‌افزاید زرشکی است. رنگ زرشکی را نباید به ‌طور غالب در دکوراسیون به کار برد بلکه باید در کنار آن از رنگ‌های خنثی و مکمل نیز استفاده کرد در این مطلب قصد داریم شمارا با رنگ‌هایی که با رنگ زرشکی در دکوراسیون داخلی ست می‌شوند آشنا نماییم.


   مطلب پیشنهادی:  رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل   

رنگ زرشکی در دکوراسیون داخلی

رنگ زرشکی یکی از رنگ‌های جسورانه و قدرتمند در دکوراسیون داخلی است. این نوع رنگ نماد عشق و طبیعت است و مناسب مکان‌های لوکس و مجلسی می‌باشد. این رنگ از افسردگی جلوگیری می‌کند و باعث افزایش روحیه افراد خانواده خواهد شد. البته طبق اصول ست کردن نباید تمام وسایل را زرشکی انتخاب نمایید و کل خانه را به یک رنگ غالب درآورید بلکه باید رنگ‌های مکمل رنگ زرشکی را در دکوراسیون داخلی به‌خوبی بشناسید و در کنار زرشکی از آن‌ها استفاده نمایید.
رنگ‌هایی که در دکوراسیون داخلی با زرشکی ست می‌شوند

رنگ زرشکی رنگی گرم محسوب می‌شود و اگر تمام وسایل دکوراسیون زرشکی انتخاب شود فضایی خشمگینانه به وجود می‌آید و افراد از محیط زده می‌شوند، بنابراین بهتر است در کنار آن از رنگ‌هایی که با زرشکی ست می‌شوند استفاده نمایید اصولاً این رنگ‌ها رنگ‌های سرد هستند و نباید در کنار زرشکی از رنگ گرم دیگری استفاده نمایید. استفاده از دورنگ گرم در دکوراسیون داخلی جلوه بدی خواهد داشت و محیط شمارا نامتعادل نشان می‌دهد. به‌طورکلی بهتر است وسایل اصلی را زرشکی انتخاب نکنید بلکه وسایل کوچک دکوراسیون را به این رنگ انتخاب نمایید تا دکوراسیونی متعادل و زیبا داشته باشید. 

رنگ سفید و  زرشکی

سفید یکی از رنگ‌هایی است که با اکثر رنگ‌های گرم قابل تطبیق است استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی خانه‌ای که دیوارهای سفیدرنگ دارد بسیار جلوه می‌کند، اگر زرشکی به‌تنهایی در دکوراسیون مورد استفاده قرار گیرد محیط کوچک به نظر می‌رسد اما استفاده از رنگ سفید در کنار آن فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.
رنگ مشکی در کنار رنگ زرشکی 

یکی دیگر از رنگ‌هایی که با زرشکی ست می‌شود رنگ مشکی است. این رنگ در کنار زرشکی محیطی شیک و مدرن به وجود می‌آورد اما بهتر است در کنار این دورنگ از رنگ‌های سردی همچون سفید، نقره‌ای یا خاکستری استفاده نمایید تا فضا بزرگ دیده شود. چراکه زرشکی و مشکی هر دو محیط را کوچک نشان می‌دهند. به عبارتی باید در کنار دو رنگ زرشکی و مشکی ترکیبی از دیگر رنگ‌ها را نیز به کار ببرید.
دکوراسیون کرم زرشکی

یکی دیگر از رنگ‌هایی که با زرشکی ست می‌شود رنگ کرم است. کرم رنگی مات و خنثی است و از میزان هیجان و شور رنگ‌های گرمی همچون زرشکی می‌کاهد. در این ترکیب بهتر است رنگ غالب کرم باشد و از زرشکی به‌عنوان تم استفاده نمایید.
دکوراسیون طوسی زرشکی

یکی دیگر از رنگ‌های مکمل زرشکی نقره‌ای است. طوسی  نیز رنگی خنثی است که در کنار زرشکی ترکیبی زیبا به وجود خواهد آورد. می‌توانید مبلمان را طوسی انتخاب نموده و سایر لوازم تزئینی را زرشکی انتخاب کنید.


   مطلب پیشنهادی:   11 ترفند برای بزرگتر جلوه دادن خانه های کوچک   
دکوراسیون زرشکی و طلایی

طلایی نیز یکی از رنگ‌هایی است که در صورت ست شدن با زرشکی محیطی سلطنتی و باشکوه به وجود می‌آورد و بهتر است کل محیط را با کاغذدیواری‌های طلایی بپوشانید و از لوسترهای طلایی استفاده نمایید و مبلمان زرشکی در فضا بچینید. همچنین می‌توانید فرش‌ها را نیز کرم و نسکافه‌ای انتخاب نمایید تا دکوراسیون شما کاملاً باهم تطبیق داشته باشد.
رنگ سبز و زرشکی

از آنجایی که رنگ‌‌های سبز و قرمز مکمل هستند، شما می‌توانید زرشکی را با برخی از طیف‌های رنگ سبز مانند سبز لجنی و کله غازی ست نمایید. ترکیب این دو رنگ فضایی سنتی به وجود می‌آورد و می‌توان در کنار این دو رنگ از رنگ‌هایی مانند سفید، کرم و نسکافه‌ای نیز استفاده کرد.
رنگ قهوه‌ای در کنار رنگ زرشکی

 اگرچه قهوه‌ای نیز رنگی گرم است اما می‌توان آن را با زرشکی ست نمود. این دورنگ فضایی لوکس به وجود می‌آورند. استفاده از ترکیب این دو رنگ بیشتر مناسب آشپزخانه‌ها است. شما می‌توانید کابینت‌ها را قهوه‌ای انتخاب نمایید و فرش و پرده‌ها آشپزخانه را زرشکی انتخاب نمایید.
به‌طورکلی رنگ‌هایی که با زرشکی ست می‌شوند عبارت‌اند از سفید، کرم، نسکافه‌ای، نقره‌ای، طلایی، سبز، آبی، مشکی و سورمه‌ای. استفاده از زرشکی کنار رنگ‌های گرم دیگر درست نیست به‌علاوه چون زرشکی رنگی هیجان‌انگیز است، بهتر است در جاهایی استفاده شود که با آن محیط همخوانی داشته باشد. مثلاً استفاده از این رنگ در آشپزخانه‌ها مناسب است چراکه باعث افزایش اشتها خواهد شد زرشکی است. تمامی وسایل دیگر را رنگی خنثی انتخاب نمایید به‌طورکلی استفاده از دو وسیله زرشکی در اتاق نشیمن کافی است. همچنین می‌توانید مقدار کمی از رنگ زرشکی در اتاق‌خواب استفاده نمایید چراکه معمولاً در اتاق‌خواب‌ها از رنگ‌های آرامش‌بخش و ملایم استفاده می‌شود و استفاده مقدار کمی رنگ زرشکی اتاق‌خواب را از کسلی و یکنواختی در می‌آورد اما اگر به مقدار زیاد در اتاق‌های خواب از رنگ زرشکی استفاده شود موجب کلافگی و بی‌خوابی می‌شود و یا می‌توان از آن در اتاق کودکان استفاده کرد اما استفاده از این رنگ در اتاق نشیمن چندان مناسب نیست. نه اینکه نتوان از زرشکی استفاده کنیم اما بهتر است کمتر از آن استفاده نمایید.


   مطلب پیشنهادی:  9 رنگی که در دکوراسیون داخلی با صورتی ست می شوند   

این مطلب توسط سایت 20 دکور جهت راهنمایی شما برای شناخت رنگ‌هایی که با زرشکی در دکوراسیون داخلی ست می‌شوند تهیه‌شده است. 20 دکور در زمینه دکوراسیون و مبلمان فعالیت می‌نماید و دارای مدل‌های بسیار متنوع و جدید بوده و در ساخت لوازم دکوراسیون منزل از مواد مرغوب و باکیفیت استفاده می‌نماید. جهت مشاهده مدل‌های متنوع وسایل دکوراسیون منزل مانند مبلمان، تختخواب، لوستر و... به آدرس اینستاگرام و یا سایت 20 دکور مراجعه کرده و در صورت انتخاب مورد دلخواه آن را به‌صورت اینترنتی سفارش دهید و هنگام خرید از تخفیف برخوردار شوید همچنین اگر هنگام ارسال، وسیله شما دچار شکستگی شود 20 دکور به‌راحتی آن را تعویض می‌نماید؛ بنابراین خریدی مطمئن و آسان را با 20 دکور تجربه خواهید کرد.