یکی از عوامل مؤثر در زیبایی دکوراسیون انتخاب رنگ مناسب است. اگر وسایل دکوراسیون منزل شما دارای رنگ‌های مکمل و هماهنگ نباشد، محیط زشت و شلوغ به نظر می‌رسد. انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون منزل بیشتر بستگی به سلیقه افراد دارد اما رنگ‌هایی وجود دارد که با انتخاب آن‌ها زیبایی محیط دوچندان خواهد شد. باید توجه داشت که برخی از رنگ‌ها مختص مکان خاصی هستند و نباید آن‌ها را در تمامی دکوراسیون استفاده کرد بلکه باید این رنگ‌ها را به‌صورت ترکیبی بارنگ‌های دیگر به کار برد. یکی از رنگ‌های بسیار زیبا در دکوراسیون مدرن رنگ زرد است. در این نوشتار قصد داریم شما را با دکوراسیون منزل با رنگ زرد آشنا نماییم.
راهنمای دکوراسیون داخلی با رنگ زرد

رنگ زرد یکی از رنگ‌هایی است که باعث شادابی و سرزندگی می‌شود. این رنگ اگر در دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار گیرد احساس طبیعت را به افراد القا می‌کند. استفاده از این رنگ بیشتر در فضاهای مدرن توصیه می‌شود چراکه زرد باعث مدرن جلوه دادن محیط اطراف می‌شود. از رنگ زرد می‌توان در فضاهای مختلفی استفاده کرد مثلاً می‌توان دیوارهای نشیمن یا اتاق‌های دیگر را با زرد رنگ‌آمیزی کرد. البته باید توجه داشت که برای رنگ‌آمیزی نباید از زرد خیلی پررنگ استفاده شود و دیوار باید به‌صورت یکدست رنگ‌آمیزی شود. همچنین اگر می‌خواهید دیوارهای شما زیباتر به نظر برسند کاغذ دیوارهایی که ترکیبی از زرد و سبز هستند انتخاب کنید. ترکیب این دو رنگ باهم تصویر طبیعت و درختان را برای ما زنده می‌کند و باعث آرامش محیط می‌شود.


   مطلب پیشنهادی: ترفندهای زیباسازی دکوراسیون داخلی   

مبلمان زرد

یکی دیگر از مواردی که برای دکوراسیون منزل با رنگ زرد می‌توان انتخاب کرد مبلمان است. یعنی شما می‌توانید مبلمان خود را نیز به رنگ زرد انتخاب نمایید. اما باید توجه داشته باشید که اگر تمام دکوراسیون منزل را زرد رنگ نمایید محیط شما زشت و خسته‌کننده به نظر می‌رسد. از این‌ رو توصیه ما به شما این است که اولاً تمامی وسایل را زرد انتخاب نکنید، دوما رنگ‌های مکمل زرد را به‌خوبی بشناسید و از آن‌ها در دکوراسیون منزل استفاده نمایید. بنابراین سعی کنید مبلمان را زرد یکدست انتخاب نکنید و مبلمانی را انتخاب نمایید که تنها کوسن و یا قسمت‌های جزئی آن زرد هستند. درواقع شما باید زرد را به‌عنوان یک تم رنگی در دکوراسیون منزل به کار ببرید و وسایل جزئی را زرد انتخاب کنید. یا اگر مبلمان شما کاملاً  زرد است به‌هیچ‌وجه دیوارها را زرد نکنید و از رنگ‌های خنثی برای دیوار استفاده نمایید تا در محیط شما هماهنگی به وجود آید؛ بنابراین می‌توانید در نشیمن قاب عکس، صفحه ساعت، کوسن مبل، گلدان‌ها و سایر وسایل تزئینی جزئی را رنگ زرد انتخاب نمایید واصلی را رنگ‌های خنثی مانند سفید و خاکستری انتخاب نمایید.درب به رنگ زرد

همچنین شما می‌توانید درها را با رنگ زرد رنگ‌آمیزی نمایید و آن‌ها را با صندلی و مبلمان خود ست نمایید. استفاده از زرد در دکوراسیون منزل خصوصاً درها باعث ایجاد روشنایی در محیط می‌شوند، کلیشه‌ها را برهم زده و موجب به وجود آمدن فضایی متفاوت و جذاب می‌شوند.
پرده‌های زرد رنگ

 یکی دیگر از موارد دکوراسیون منزل با رنگ زرد پرده‌ها هستند. شما می‌توانید پرده‌ها و مبلمان را باهم ست نمایید و هر دو را زرد انتخاب کنید اما باید میان دو زرد تا حدودی تفاوت باشد. مثلاً رنگ پرده را کمی روشن‌تر از مبلمان انتخاب کنید تا عیناً همرنگ نباشند و فضا پرنور شود. مثلاً می‌توانید رنگ لیمویی و خردلی را برای پرده‌ها انتخاب نمایید.
کفپوش زرد رنگ

همچنین می‌توانید کف‌پوش خانه را به رنگ زرد انتخاب نمایید. انتخاب کف‌پوش زرد انتخابی بسیار هوشمندانه است و باعث شادابی می‌شود و خانه‌های کوچک و تاریک را بزرگ و پرنور نشان می‌دهد. یکی دیگر از موارد دکوراسیون با رنگ زرد، آشپزخانه‌ها هستند. شما می‌توانید سرامیک‌های آشپزخانه را زرد انتخاب نمایید و کابینت‌ها و سایر وسایل را رنگی خنثی انتخاب کنید و یا برعکس عمل کنید یعنی کابینت‌ها را زرد و سرامیک‌ها را سفید انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از زرد به‌عنوان یک تم در آشپزخانه استفاده کنید و تنها وسایل کوچک و جزئی را زرد انتخاب نمایید. این تم رنگی محیط را زیباتر خواهد کرد.
بسیاری از افراد دیوارهای اتاق‌خواب یا کمد و تخت را نیز زرد انتخاب می‌نمایند. اما بهتر است در اتاق‌خواب از این رنگ استفاده نکنید و اگر هم قصد انجام این کار را دارید از طیف‌های ملایم و کمرنگ زرد استفاده کنید چراکه این رنگ باعث ایجاد هیجان و خلاقیت می‌شود و درنتیجه مانع از به وجود آمدن محیطی آسوده و آرامش‌بخش در هنگام خواب می‌شود.


رنگ مکمل زرد در دکوراسیون منزل

رنگ مکمل زرد، رنگ بنفش است، به همین دلیل رنگ زرد و هم‌خانواده‌های آن (اکر، خردلی، لیمویی، طیف‌های رنگی تیره و روشن زرد) در کنار رنگ بنفش و هم‌خانواده‌های آن (یاسی و طیف‌های روشن و تیره بنفش) ترکیب بسیار جذاب و زیبایی را به وجود می‌آورد اما باید دقت نمود که در استفاده از این رنگ‌ها زیاده روی نشود تا موجب برقراری تعادل و زیبایی بصری شود.چه رنگ‌هایی با زرد ست می‌شود؟

همان‌طور که گفته شد بهتر است در تمامی وسایل دکوراسیون از یک رنگ غالب استفاده نکنید. رنگ زرد نیز به‌گونه‌ای است که اگر در کنار آن از رنگ‌های خنثی و مکمل استفاده نشود باعث خستگی و یکنواختی محیط اطراف می‌شود برخی از رنگ‌هایی که با زرد ست می‌شود عبارت‌اند از:

- سفید: سفید رنگی خنثی است و به‌کارگیری آن در کنار زرد، باعث ایجاد سنخیت و هماهنگی در دکوراسیون منزل می‌شود. به عبارتی خنثی بودن سفید هیجان زرد را کمتر می‌کند و محیط را زیبا و متناسب جلوه می‌دهد.
- مشکی:  یکی دیگر از رنگ‌های جذاب در کنار زرد در دکوراسیون منزل مشکی است. ترکیب این دو خصوصاً در آشپزخانه‌ها زیبایی محیط را دوچندان می‌کند.
- خاکستری: خاکستری نیز یکی از رنگ‌هایی است که با اکثر رنگ‌های شاد ازجمله زرد به‌راحتی ست می‌شود و محیط را چشم‌نواز می‌کند. در صورت ترکیب این دورنگ سعی کنید غلبه خاکستری را بیشتر کنید تا زیباتر به نظر برسد.
زرد را می‌توان با رنگ‌های دیگر نیز ست کرد اما باید توجه داشته باشید که ترکیب دو رنگ شاد کنار هم کار درستی نیست و بهتر است از رنگ‌های خنثی در کنار زرد استفاده کرد تا سایه و نور محیط تنظیم شود. چراکه رنگ‌های خنثی باعث ایجاد سایه و رنگ زرد باعث افزایش نور می‌شود و قرارگیری این دو کنار هم سایه‌روشن مناسبی را به وجود می‌آورد.


   مطلب پیشنهادی: 9 رنگی که در دکوراسیون داخلی با صورتی ست می شود   

این مطلب توسط سایت 20 دکور جهت راهنمایی شما برای دکوراسیون منزل با رنگ زرد تهیه‌شده است. 20 دکور ارائه‌دهنده انواع لوازم دکوراسیون و مبلمان است که دارای مدل‌های بسیار متنوع و جدید بوده و در ساخت لوازم دکوراسیون منزل از مواد مرغوب و باکیفیت استفاده می‌نماید. برای دیدن مدل‌های متنوع وسایل دکوراسیون منزل مانند مبلمان،  تختخواب،  لوستر و... به آدرس اینستاگرام و  یا سایت 20 دکور مراجعه کرده و در صورت انتخاب مورد دلخواه آن را به‌صورت اینترنتی سفارش دهید و هنگام خرید از تخفیف برخوردار شوید همچنین اگر هنگام ارسال، وسیله شما دچار شکستگی شود 20 دکور به‌راحتی آن را تعویض می‌نماید؛ بنابراین خریدی مطمئن و آسان را با 20 دکور تجربه خواهید کرد.