بزرگی و یا کوچکی اتاق خواب نباید به گونه ای باشد که آرامش شما را در اتاق خواب بر هم بزند معمولا اتاق خواب و سرویس خواب محل آرامش و استراحت شما محسوب می شود.برای اینکه اتاق خوابی بزرگ داشته باشید به نکات زیر توجه کنید.

\n\n

 

\n\n

دکوراسیون اتاق خواب کوچک, بزرگ کردن اتاق خواب کوچک

\n\n

 

\n\n

1-استفاده کردن از رنگ روشن

\n\n

رنگ اولین مساله ای است که در اتاق های کوچک باید به آن توجه داشته باشید.گاهی اتاق خواب ها نورگیر نیستند و این موضوع دسته ما نیست ولی اینکه از رنگ روشن در اتاق خواب ها به خصوص تخت خواب استفاده شود به ما بستگی دارد.شاید شما علاقه ی بیشتری به رنگ های تیره داشته باشید و شاید رنگ های تیره جذابیت بیشتری نیز داشته باشند ولی این موضوع را نباید فراموش کرد که اتاق خواب کوچکتان را بسته و کوچکتر نشان می دهد.برای مثال استفاده از رنگهای نظیر کرم یا شیری ویا سفیدی با قطره هایی از رنگ های دیگر در آن وجود دارد،دیوارها و کف وحتی سرویس خواب را روشن کنید.این روشن کردن اتاق خواب باعث میشود که نور در اتاقتان منعکس بشود و بزرگتر دیده بشود.

\n\n

2-ایجاد قفسه هایی نزدیک به سقف

\n\n

برای جای گذاری وسایل دکور و یا کتاب هایتان در اتاق خواب شما باید از قفسه استفاده کنید که قفسه در هر اتاق خواب لازم و ضروری است پیشنهاد اینکه قفسه هاتون نزدیک به سقف باشد که این حس رو به آدم میدهد که دیوارها بلند هستند نتیجه اش این می شود که شما اتاق خواب کوچکتان بزرگتر دیده میشود.اما اگر قفسه ها را در وسط دیوار و یا نزدیک به کف بزنید باعث شلوغی و کوچکی بیشتر میشود.

\n\n

 

\n\n

چیدمان اتاق خواب کوچک, نور طبیعی در اتاق خواب

\n\n

 

\n\n

3-نورگیر بودن

\n\n

در نور گیر بودن اتاق خواب ما نقشی نداریم و به ساخت و ساز ساختمان نقشه ساختمان بر میگردد و متاسفانه امروزه به نور گیر بودن ساختمان هیچ توجه ای نمیشود.در هر صورت سعی کنید از پنجره ای که در اتاق خوابتان کنار تخت خوابتان وجود دارد نهایت استفاده را بکنید و حداکثر نور را جذب اتاق بکنیدسعی شود در انتخاب پرده از جنس و یل رنگی باشد که نور بیشتری را از خود عبور بدهد و مانع رد شدن نور نشود با رعایت این موارد حتما اتاق خوابتان بزرگتر دیده میشود.

\n\n

4-انتخاب تخت خواب مناسب

\n\n

دقت در انتخاب سرویس خواب مهم است شما اگر از اتاق خوابی کوچک بهر میبرید باید سعی کنید تخت خوابی را انتخاب کنید که در زیر آن کشو وجود داشته باشد میز درآور های موجود در زیر تخت خواب باعث میشود تا شما  نیازی به درآور سوا برای گذاشتن لباس هایتان نداشته باشید. تناسب سایز و رنگ اجزای ست تخت از جمله میز آرایش ، پاتختی، روتختی و ... نیز بسیار حائز اهمیت است.