کوسن ها اولین بار در قرون وسطی مورد استفاده قرار گرفتند و بالش هایی هستند که در ابعاد مختلف و طرح ها و رنگ های متنوع مورد استفاده قرار میگیرند. از کوسن ها بر روی انواع مبلمان، صندلی ها، نیمکت ها و سرویس خواب ها میتوان استفاده کرد.

کوسن ها می توانند نقش قابل توجهی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ما داشته باشند، به این صورت که تنها با اضافه کردن و یا تعویض چند کوسن و هزینه ای اندک میتوانیم ظاهری جدید به مبلمان خود بدهیم و یا حتی میتوانیم با تغییر فصل ها رنگ و طرح کوسن های خود را عوض کنیم و حال و هوای بهار، پاییز و... را به خانه ی خود بیاوریم.

جنس کوسن ها می تواند از چرم، پشم، فوم، نمد و ... باشد که شما میتوانید باتوجه به سلیقه و علایق خود آن را انتخاب کنید،البته یکی از پرکاربردترین و نرم ترین انواع کوسن ها کوسن های نمدی هستند.

شکل کوسن ها را به طور کلی میتوان به 5 دسته تقسیم کرد: کوسن های مربع، کوسن های مستطیل، کوسن های دایره ای، کوسن های متکایی، کوسن های تخت (کتابی) . انتخاب نوع کوسن بستگی به نوع کاربردش دارد. یکی از رایج ترین و ایده آل ترین کوسن ها، کوسن های مربعی هستند که برای لم دادن و کسانی که کمردرد دارند بسیار مناسب هستند. کوسن های مستطیلی هم میتوانند برای قسمت پایینی کمر (گودی کمر) یا زیر گردن مورد استفاده قرار بگیرند. کوسن های تخت یا کتابی هم که ضخامت کمی دارند را می توان بر روی انواع صندلی ها و نیمکت ها ی چوبی و فلزی با بندی که اطرافشان دوخته میشود، نصب کرد.

اندازه کوسن ها هم رابطه مستقیمی با نوع کاربردش و اندازه ی نشیمن سطح مورد نظر دارد. البته اندازه های استانداردی موجود هست که پرکاربردتر هستند عبارتند از: کوسن های کوچک 40*40 کوسن های متوسط 45*45 کوسن های بزرگ 50*50 .

نظافت کوسن ها هم به این صورت است که ما فقط روکش آن را جدا کرده و شستشو میدهیم.

کوسن ها را خودمان نیز میتوانیم بسازیم، روکش کوسن هم شبیه روبالشی دوخته میشود و داخلش را با فوم و پر و پنبه و... میتوانیم پر کنیم و برای دیزاین روکش میتوانیم از روبان، تور، سنگ های تزئینی و... با طرح های متنوع استفاده کنیم. البته برای کسانی که وقت و حوصله این کار را ندارند، فروشگاه اینترنتی 20دکور انواعی از کوسن های نمدی فانتزی و متنوع رو تهیه کرده تا شما بتوانید آنها را با قیمتی مناسب و بدون صرف وقت و انرژی تهیه کنید و ظاهری زیبا و متنوع رو به محیط منزل خود هدیه کنید.