مبل استیل چیست 

یکی از معروف ترین و مشهور ترین مبل ها، مبل های سلطنتی یا مبل استیل هستند. این مبل ها با زیبایی و شکوه خود خانه معمولی شما را به یک قصر تبدیل میکند و باعث ایجاد یک فضای خاص و سلطنتی در منزل شما می شود. اما این مبل هم مزایا و معایب خود را دارد که در ادامه به این موضوعات مهم می پردازیم. همچنین به شما میگوییم که چرا

این مبل ها از سایر مبل ها گران تر هستند و به این سوال مهم پاسخ می دهیم که آیا این مبل ها برای خانه شما مناسب هستند یا خیر.

نکته : مبل استیل را مبل سلطنتی هم می نامند و این نام به دلیل شباهت این مبل ها به تخت پادشاهان به این مبل ها تعلق یافته است .

خوب بریم سر سوال اصلی


مبل چیست ؟

مبل ها به درکل به سه قسمت عمده تقسیم می شوند که هر کدام زیر شاخه هایی دارند که عبارتند از: 1- مبل استیل یا سلطنتی 2- مبل کلاسیک 3- مبل راحتی که ما برای هر کدام از این مبل ها را به طورکامل در سایت 20 دکور شرح داده ایم همچنین در مورد پارچه و رنگ و همینطورجنس چوب  مناسب برای هم کدام ازاین مبل ها راهم به طور کامل توضیح داده ایم .

مبل های استیل چه ویژگی هایی دارند؟

از ویژگی های مهم مبل استیل می توان به ظاهر سلطنتی چوب های بکار رفته بسیار زیاد ارتفاع بلند پایه های مبل و همینطور داشتن تاج برای هم مبلهای سه نفره و هم یک نفره یک امر مرسوم در بین مبل های سلطنتی است ، همینطور وزن مبل های استیل از مبل های دیگر مانند راحتی بسیار بیشتر است به طوری که در بعضی از مواقع وزن یک مبل یک نفره استیل از وزن یک کاناپه راحتی بیشتر است خوب شاید برایتان سوال باشد که چرا وزن این مبل ها بیشتر خوب این بخاطر مقدار چوبی است که در مبل های استیل وسلطنتی وجود دارد اما شاید مهم ترین عاملی که باعث سلطنتی شدن مبل های استیل است منبت کاری هایی است که توسط دستگاه یا اساتید منبت کار روی آن انجام میشود و یکی از دلایل مهمی که این مبل ها قیمت بیشتری از مبل های راحتی دارند همین منبت کاری های روی آن است .


مبل های استیل از چه مواد (متریالی ساخته ) می شوند ؟

در مبل های استیل هم مانند باقی مبل ها از چوب ، فوم ، و پارچه تشکیل شده است ما کم و زیاد شدن این متریال ها باعث بوجود آمدن باقی مبل ها می شود به طور مثال اگردر یک مبل از پارچه و فوم زیاد استفاده شده باشد و از چوب کمتر به این مبل راحتی می گوییم اما اگر از در یک مبل از چوب و پارچه استفاده شده باشد اما فوم کمتری در آن استفاده شده باشد این مبل ها را مبل کلاسیک می گوییم و اگر در یک مبل از فوم و پارچه استفاده شده باشد اما چوب بیشتری در آن بکار رفته باشد به آن مبل استیل یا سلطنتی می گوییم .
ارتفاع یک مبل استیل استاندارد چقدر است ؟

ابتدا بگذارید مسئله مهمی را در باره مبل های استیل با شما درمیان بگذارم این مبل ها همانطور که از اسمشان مشخص است سلطنتی هستند یعنی این مبل ها طراحی شده اند برای فضا های بزرگی مانند قصر ها اما این به آن معنا نیست که این مبل ها فقط برای قصر ها هستند خیر اگر شما خانه ای با متراژ بالای 100 متر دارید این مبل ها برای شما مناسب هستند همینطور توصیه میشود که اگر مستاجر هستید از این مبل ها استفاده نکنید زیرا وزن زیادی دارند و جابه جا کردن آن ها کار مشکلی است همینطور ارتفاع این مبل ها به خاطر تاجشان زیاد است و بالا و پایین بردن آنها از راپله های آپارتمان های

کوچک کار بسیار دشواری است  و شاید اصلا از راه پله ها رد نشوند .


چند نکته بسیار مهم...

دراین ویدئو یک دقیقه ای به 8 نکته مهم می پردازیم که قبل از خرید هر مبل استیلی باید حتما بدانید.چرا مبل های استیل وزن بیشتری از سایرمبل ها دارند؟

همانطور که در بالا گفتیم این مبل ها به دلیل چوب زیادی که در ساختشان به کار رفته است وزن بیشتری نسبت به سایر مبل ها دارند اما مقدار و نوع پارچه ای هم که در آن به کار رفته است بی تاثیر نیست به طور مثال اگر در مبل ها از پارچه چرم استفاده کنیم این مبل ها وزن بیشتری خواهند داشت و البته قیمت بیشتری هم پیدا خواهند کرد .
تشک مبل استیل

مبل های سلطنتی یا استیل معمولا تشک هایی به صورت دوبل دارند که این تشک ها باعث می شود که  عمر مبل بالا تر برود همچنین یک تکه بودن پارچه مبل های استیل باعث میشود که شستشو مبل راحت تر شود و نظافت مبل بسیار ساده تر شود .
مبل های سلطنتی چه ویژگی هایی دارند؟

مبل های استیل در واقع به صورت 9 نفره و 7 نفره به بازار عرضه میشود که ست مبل های 9 نفره به صورت کاناپه 3 نفره و 4 مبل و 2 صندلی تک نفره هستند وست 7 نفره به صورت یک کاناپه 3نفره و و یک کاناپه 2نفره و 2مبل یک نفره تولید می شوند البته معمولا برای مبل های استیل یک کاناپه سه نفره راحتی هم جداگانه سفارش داده میشود تا علاوه بر زیبایی راحتی را هم در خانه خود داشته باشند .در مبل های سلطنتی از چه چوب هایی استفاده می شود؟

برای سلطنتی تر جلوه دادن مبلهای استیل از متریال خاصی استفاده می شود که در مبل های راحتی نمی بینید این مواد (چوب ها) عبارتند از : چوب گردو ، چوب سفید و راش . این چوب ها به دلیل زیبایی و انعطاف پذیر بودنشان در دسته ها و پایه های مبل های استیل استفاده می شوند همچنین این چوب ها به دلیل منعطف و نرم بودن همچنین استحکامشان مناسب برای منبت کاری های گوناگون و چشم نوازی هستند که تقریبا در تمام قسمت های چوب انجام می شود .
تاج مبل های استیل 

تاج ها یکی از بهترین راه ها برای تشخیص مبل های سلطنتی و راحتی است این تاج ها که قدمتشان به قرون وسطی و تخت پادشاهان بر می گردد ( حتما تا کنون فیلم های تاریخی زیادی دیده اید اگر نه می توانید در سریال بازی تاج و تخت ( تخت آهنین )، همچنین فیلم قلمرو بهشت این مبل ها و تاج هایشان را به وضوح مشاهده کنید ) این تاج ها به مبل چهره ای سلطنتی می دهند و با شکوه میدهند که چشم هر بیننده ای را خیره می کند .

9 نکته بسیار مهم برای  خرید مبل های سلطنتی اشاره خواهیم کرد 

1- صدای جیر جیر نشان دهنده خراب تشک مبل است .

2- سطح مبل ناهموار نباشد 

3- لق زدن نشان دهنده خراب بودن و تراز نبودن پایه ها است 

4- شکل گل های تاج و دسته باید با هم هماهنگ باشند اگر نه ممکن است دسته ها یا پایه ها از مب دست دوم دیگری بر روی مبل سوار شده باشند 

5- قرینه بودن گل های تاج نشان دهنده اصالت مبل و هنر دست منبت کار است پس به آن دقت کنید

6- بهتر است از پارچه های مخمل برای مبل خود استفاده کنید 

7- دقت کنید که فومی که در تشک مبل استفاده شده است پس از فرو رفتن دوباره به پایه مبل برگردد

8- پرز پرز شدن پارچه نشان دهنده خراب بودن پارچه است 

9- کش آمدن پارچه به منزله خراب بودن آن آن است 

اگر قصد خرید مبل را داشته باشید و چرخی در اینترنت زده باشید و به بازار های مبل رفته باشید حتما به یک موضوع عجیب بر خورده اید این موضوع شباهت بیش ازحد مبل های کلاسیک و سلطنتی است مبل های کلاسیک را  به دلیل استفاده از چوب زیاد همچنین منبت کاری هایی که روی برخی از آن ها استفاده شده است اما در مبل های کلاسیک این منبت کاری ها کمتر است ، تاج مبل های استیل از تاج مبل های کلاسیک بسیار بلند تر است و تفاوتشان کاملا قابل مشاهده است . تفاوت بعدی  مبل های استیل و کلاسیک استفاده بیشتر از چوب در مبل های استیل است همچنین نقش های بکار رفته در مبل های کلاسیک بسیار ساده تر از مبل های استیل است . این موارد مهم ترین موارد تفاوت دو مبل است اما ما نکات ظریف دیگری را هم برای شما به صورت مختصر توضیح می دهیم.

1- طرح های متنوع مبل های استیل

مبل های استیل طرح ها و نقش های بسیاربیشتری در دسته ها و پایه ها استفاده شده است اما در مبل های کلاسیک به دلیل طرح سنتی این طرح ها مختصر و مفید تر هستند .

2- وزن مبل ها

وزن مبل ها را با توجه به پارچه ، فوم و چوبی که در آن استفاده شده است متغیر است اما اکثر تغییرات وزنی در مبل ها به دلیل مقدار چوبی است که در آن به بکار رفته است که در این موردهم مقدار چوب بکار رفته در مبل های استیل بیشتر است .

3- استفاده از اصول سنتی در مبل های کلاسیک 

زمانی که ما از واژه کلاسیک استفاده می کنیم بیشتر افراد ذهنشان به سمت قدیمی بودن و دمده بودن این مبل ها می رود اما باید گفت که این نوع مبل ها هیچگاه قدیمی نمی شوند در واقع این سبک (نوع) از مبل ها برگرفته از هنر و اصالت زادگاهش است در واقع میتوان گفت مبل های کلاسیک برای اروپاییان مانند فرش است برای ایرانیان ، همانطور که نقش های این فرش ها نماد ایرانی بودن خود را حمل میکند ، مبل های کلاسیک نیز با نقش های خود نماد اروپایی بودن خود را حمل می کنند البته نقش های مبل های کلاسیک اروپایی هم با توجه به زادگاهشان متفاوت هستند مانند آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، و البته اینگلیسی ،البته در حال حاضر در کشور های اروپایی کمتر از کشور عربی ، شرقی و خاورمیانه ای از مبلمان کلاسیک استفاده می شود و بیشتر بازار مصرف کننده در همین کشور هاست.

حال می خواهم یک هشدار همراه با یک خاطره خرید یک مبل سلطنتی که یکی از دوستانم برایم تعریف کرده است را برای شما تعریف کنم تا درک بهتری از این مبل سلطنتی داشته باشید .

یکی از دوستانم که برای خانه خود که در طبقه ششم  یک برج بود حدود 20میلیون تومان هزینه برای مبل سلطنتیی کرده بود که حتی از در ورودی ساختمان هم رد نمی شد و مجبور شد همان مبل را با قیمت بسار کمی با ضرر بسیار زیاد به شخص دیگری بفروشد و بسیار ضرر کند ، همین شخص اگر یک مبل دیگر با ابعادی کوچک تر و وزنی کمتر انتخاب می کرد شاید دچار این ضرر شدید نمی شد . 

پس شما هم سعی کنید در انتخاب مبل خود طوری هوشمندانه رفتار کنید که دچار این مشکلات کوچک ولی در عین حال بزرگ نشوید 
6تذکر برای خرید مبلی بصرفه و اقتصادی

1- فریب زیبایی مبل ها را نخورید .


2- مکانی که می خواهد مبل در آن قرار بگیرد را بررسی کنید .


3- در و راه روی ساختمانی که در آن زندگی می کنید را اندازه گیری کنید .


4- برای انتخاب رنگ فقط رنگ مبل را معیار قرار ندهید سعی کنید ببیند آیا رنگ مد نظرتان به رنگ دیوار ها و پرده های خانه تان می خورد یا نه آن زمان انتخاب کنید .


5- اگر خانه تان در طبقات بالای ساختمان قرار دارد و می خواهید  خودتان حملش کنید و قصد ندارید کارگر بگیرید به وزن مبل دقت کنید که خدایی نکرده دچار دردکمر نشوید .


6- توجه داشته باشید که قرار است مبلی که انتخاب می کنید حداقل 4 سال در خانه شما بماند پس به جنس متریالی که داخل مبل استفاده شده ، جنس پارچه مبل ، جنس چوب مبل ، دقت کنید .


در این مقاله سعی کردیم تمام نکات مثبت ومنفی مبل های استیل همچنین معیار های مناسب خرید آن همچنین را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم دقت کنید همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم حتما قبل از خرید مبل های استیل اندازه های آن را بگیرید حتی حدود اندازه هم کفایت می کند و در مورد دکور مبل های سلطنتی باید گفت که این مبل ها به دلیل فضای زیادی که اشغال می کنند نیاز به فضای باز زیادی هستند پس در پذیرایی های بزرگ زیبایی بیشتری هم خواهند داشت 


نظرات خود را حتما با ما در میان بگذارید و مطمئن باشید کارشناسان مجموعه 20 دکور تمام نظرات شما با دقت بررسی و پاسخ خواهند داد