چگونه  دکوراسیون پذیرایی خود را با هزینه ای اندک تغییر دهم؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی هستند که از مجموعه تیم طراحی دکوراسیون داخلی 20 دکور پرسیده می شود که کارشناسان ما هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری به مراجعین خود نکاتی میگویند که امروز در این مقاله میخواهیم به آن پاسخ دهیم.

چرا دکوراسیون پذیرایی برای ما ایرانیان اهمیت بالاتری نسبت به مکان های دیگر خانه دارد؟

این موضوع را میتوان در مهمان نواز بودن ایرانیان جستجو کرد و اینکه ایرانیان نسبت به کشور های دیگر اهمیت بیشتری به خانواده و فضای دورهمی خانواده میدهند.


14ایده برای تغییر دکوراسیون پذیرایی

تغییر دکوراسیون پذیرایی یکی از راحت ترین و کم هزینه ترین راه های تغییر دکوراسیون در خانه است و ما شما را با اکثر غریب به اتفاق این ایده ها با ذکر مثال توضیح میدهیم .

1-شما می توانید با چیدن یک مبل راحتی سه نفره با دو صندلی روبه روی آن یک تغییر دکوراسیون بسیار جذاب برای دکور پذیرایی خود استفاده نمایید البته شما با این کار می توانید یک دکور متفاوت هم داشته باشید زیرا این نوع دکور در خانه های ایرانی بسیار کم است .

2- یکی از راهکار هایی که شما می توانید با هزینه ای اندک دکور پذیرایی خود را تغییر دهید این است که رنگ مبل هایی که رو به روی هم هستند را با یک روکش عوض کنید مثلا رنگ یک مبل قرمز و رنگ مبل رو به روی آن آبی باشند یا یک مبل سفید مبل رو به رویش مشکی یا نوک مدادی باشد در کل دقت کنید که باید رنگ ها با هم تضاد داشته باشند.


3- تعویض رو میزی پذیرایی

یکی از کم هزینه ترین کارها برای ایجاد تغییردر خانه تعویض رو میزی است اینکار باعث میشود شما با توجه به نوع دکوراسیون خود ( مدرن یا کلاسیک یا سبک های ایرانی )فضا و روح خانه را نو و تازه کنید همچنین در این موارد توصیه میشود از دوختن رو میزی برای میزناهار خوری یا میز وسط پذیرایی خود داری کنید و از طرح های آماده برای تغییردکوراسیون خود استفاده کنید .

تذکر: دقت کنید برای رومیزی از طرح های مناسب دکوراسیون خود استفاده نمایید  مثلا اگر دکور شما سبک ایرانی اسلامی دارد حتما باید از رو میزی هایی با همین سبک را استفاده نمایید اما دست شما در انتخاب در دکور مدرن باز است و به راحتی می توانید از هرنوع رومیزی  استفاده کنید اما باز هم سعی کنید از رو میزی هایی با طرح های مدرن استفاده کنید .


4- تغییر دکوراسیون پذیرایی با فضا های خالی بیشتر

شما این کار را میتوانید با حذف میز ها یا صندلی های جا گیر اضافی انجام دهید همچنین میتوانید وسایل خود را با فاصله های بیشتر از همدیگر انجام قرار دهید تا فضای سفید ( خالی ) بیشتری داشته باشید.


5-  پرده پذیرایی و نقش شگفت انگیز آن در تغییر دکوراسیون   

شاید بهتر باشد بدانید هرچه پنجره های اتاق پذیرایی شما بزرگ تر باشد نقش بیشتری در دکوراسیون شما خواهند داشت و حتی یک تغییر جزئی کوچک میتواند فضای خانه شما را دگرگون کند همچنین پرده های منزل شما میتواند به نور پردازی پذیرایی شما کمک کند و با کم و زیاد کردن نور نمای دلخواه شما را ایجاد کند همچنین شما میتوانید 

1- با ست کردن رنگ پرده ها با دیوار پذیرایی نمای بهتری را ایجاد کنند .

2- با ترکیب رنگ میز و مبلمان با پرده یک دکور لاکچری را برای خانه خود ایجاد کنید .

3- ست کردن پارچه های رنگی با رنگ پرده ها


4- ست کردن وسایل خانه با پرده البته به نزدیک بودن آن وسایل به پرده ها دقت نمایید .

تذکر: برای انتخاب ست ها سعی کنید از رنگ های مشابه یا متضاد استفاده نمایید و رنگ ها و طرح های فانتزی را برای تغییر دکوراسیون پذیرایی فراموش نکنید.6-مانند آماتور ها دیوار خانه خود را رنگ کنید ؟ 

دقت کنید ما همواره از نقش بسیار مهم طراحان دکوراسیون داخلی در انجام امور تغییر دکوراسیون صحبت کرده ایم اما این کار احتیاج به دکوراتور ها و طراحان دکوراسیون برای تغییر دکوراسیون پذیرایی نیازی ندارید شما به سادگی میتوانید با یک قلمو و رنگ مورد نظر چندین طرح زیبا را روی دیوار پیاده کنید همچنین میتوانید از برچسب های دیواری استفاده کنید این طرح های آماده بسیار کم خرج بوده و و تنوع بسیار زیاد و فراوانی دارند البته دقتداشته باشید که با توجه به رنگ خانه خود طرح های مناسب را انتخاب کنید اما اگر رنگ خانه شما سفید است تقریبا میتوانید از هر رنگی استفاده نمایید .

همچنین شما میتوانید قلموی خود رابردارید و چند طرح هندسی ساده استفاده کنید اما همچنان ست های رنگ متضاد و مشابه را استفاده کنید تا پولی هم برای این کار ندهید .


7- طرح های چوبی را فراموش نکنید

این طرحها یکی از مدرن ترین طرح های حال حاضر در سال 2020 است البته این طرح از ابتدای سال 2018 در ایران رواج پیدا کرد .

شما میتوانید با خریدطرح های ساده چوبی که به صورت خط یا اشکال هندسی است را تهیه کنید  البته به اندازه این چوب ها دقت کنید .

تذکر : اندازه طرح های چوبی خیلی ملاک نیست بلکه زیبایی که به پذیرایی شما می دهد ملاک است .

البته اگر خود شما هم کمی ذوق هنری داشته باشیدخودتان میتوانید با کمی خورده چوب و یک اره به راحتی میتوانید طرح های زیبایی برای خود درست کنید که البته این کار شما بسیار ارزشمند است و از هزینه های  اضافی جلوگیری می شود همچنین شما میتوانید خودتان یک طرح بزنید و آن را به یک نجار بدهید تا آن را برای شما درست کند .8- سنت های قدیم را پاس بدارید و از آن بهره مند شوید 

شما می توانید با استفاده از پایه های چوبی یا فلزی روی برخی میز های خانه با توجه به سلیقه خودتان این کار را انجام دهید همچنین در ایام قدیم برای جای شمع ها تاقچه هایی در خانه ها وجود داشت که روی آن ها شمع یا وسایل روشنایی دیگری را استفاده می کردند ، شما نیز میتوانید با گذاشتن چند پایه شمع ارزان قیمت و یا ساخت یک تاقچه خانه خود را در شب به یک خانه رویایی و رومانتیک تبدیل کنید .

9- از جدید ترین متد های روز استفاده نمایید

شاید برایتان جالب باشد یا حتی خودتان مشاهده کرده باشید که اخیرا استیکر های سه بعدی در ایران رواج پیدا کرده اند در واقع این استیکر ها هم چند ماه پس از آمدن کاغذ های طرح دار وارد بازار ایران شدند و توجه بسیار خوبی را متوجه خود کردند شما نیز میتوانید از این استیکر ها با توجه به سلیقه و فضای خود استفاده کنید تا زیبایی بسیار زیادی را متوجه پذیرایی خود کنید البته دقت داشته باشید که این کاغذ های سه بعدی مقداری گران هستند اما مطمئن باشید ارزش این پول را دارد هرچند نمی توان این مورد را جزو موارد ارزان و رایگان قرار داد اما گاهی اوقات باید برای اجناس خوب پول های خوب هم بدهیم . دقت داشته باشیدکه این کاغذ ها به صورت استیکر هم موجود هستند ( به شخصه از طرح های گل رز و گل بنفشه در خانه ی خودم استفاده می کنم) 

تذکر مهم: اشتباه نکنید سلیقه خودتان را در نظر بگیرید نه فامیل و دوست و آشنا را شما قرار است با این استیکر ها مدت های طولانی کنار بیایید نه مهمان ها آنها چند ساعت و چند روزی هستند و میروند اما در نهایت این شما هستید که باید در خانه خود زندگی کنید پس این امررا جدی بگیرید و با سلیقه خودتان این استیکر ها را انتخاب کنید البته از دوستان خود هم کمک بگیرد اما در نهایت طرح ها باید تاکید می کنم باید به سلیقه خودتان باشد.

نکته: فضا و طرح خود را در خانه خود تجسم کنید و سپس به فکر خرید باشید این طرح ها باید به خانه شما بیاید نه به ویترین مغازه همچنین به اندازه استیکر ها برای انتخاب دقت کنید تا در نصب آنها دچار مشکل نشوید .

این استیکر ها علاوه بر اینکه در پذیزایی شما را جذاب میکنند می توانند اتاق خواب خود تان و اتاق خواب فرزندتان را هم بیش از پیش جذاب کنند برای همین امر شما می توانید طرح های مخصوص کودکان و نوجوانان را در گوگل سرچ کنید یا در بازار مشاهده فرمایید تا بتوانید بهترین  انتخاب را داشته باشید .


10- نور طبیعی را به هیچ وجه محدود نکنید 

 اگر شما در خانه ای کوچک زندگی میکنید که درپذیرایی شما چندین پنجره وجود دارد  سعی کنید دکور خود راطوری بچینید که مبل ها زیرپنجره ها بیفتند و از نور آن بهره مند شوید همچنین در طول روز سعی کنید پرده .ها راکنار بزنید و از نور آفتاب که یکی از بهترین منابع ویتامین د است استفاده نمایید

تذکر : از چیدن وسایل جلوی پنجره بپرهیزید .

نکته : سعی کنید از رنگ های خنثی استفاده کنید تا نور آفتاب را بهتر منعکس کنند .

تذکر : سعی کنید مانعی برای نور قرار ندهید تا نور مستقیم به پذیرایی شما بتابد.

11- از بوفه های کوتاه استفاده نمایید  

قبلا بوفه ها در تمام خانه ها در آشپز خانه قرار داشت اما امروزه با روش های نوین طراحی دکوراسیون داخلی شما میتوانید برای تغییر در دکوراسیون پذیرایی بوفه ها را پشت مبل ها قرار دهید البته این مستلزم این است که مبل های شما به دیوار نچسبیده باشد و فاصله کافی را از دیوار داشته باشد.

تذکر : دقت داشته باشید که بوفه های شما باید کوتاه باشند ویا حداقل از تاج مبل شما بلند تر نباشند .


12- مبل های خود را گرد بچینید 

سعی کنید تا جایی که ممکن است و فضای خانه تان و با توجه به متراژ پذیراییتان به شما اجازه میدهد مبل های خود را به صورت گرد دور هم بچینید تا علاوه برا اینکه تغییری در دکوراسیون پذیرایی خود ایجاد کرده باشید زمانی هم که با خانواده کنار هم نشسته اید فضایی آرامش بخش وصمیمی ایجاد کنید .

13- رنگ دیوار پشت تلویزیون پذیرایی 

این یکی از مهم ترین مواردی است که در در نظر گرفته نمی شود شاید این موضوع برای شما مشهود باشد که وقتی برای شما مهمان می آید همه توجه ها به سمت تلویزیون است اما اگر این تلویزیون به هر دلیلی باید خاموش میماند چه آنوقت باید چه کنیم؟ خوب از نظر تیم طراحی دکوراسیون 20 دکور بهتر است دیوار پشت تلویزیون شما رنگ تیره تری داشته باشد تا خودش جلب توجه کند .

14-سقف پذیرایی را فراموش نکنید 

سقف پذیرایی یکی از مهم ترین قسمت های خانه است که شما با هزینه ای کم میتوانید آن را تغییر دهید و یک تغییر مناسب در پذیرایی خود ایجاد کنید .

تذکر: دقت کنید در سقف از رنگ های متضاد استفاده نکنید بلکه از رنگ های مشابه هم استفاده کنید .

نکته: رنگ گچ بری ها باید با رنگ سقف تفاوت داشته باشد.

 

دقت کنید که روش های زیادی برای تغییر دکوراسیون پذیرایی وجود دارد و ما در این مقاله کم هزینه ترین ها را برای شما آوردیم و البته که روش های بسیاری وجود دارد که شما میتوانید از طریق آن روش ها با هزینه های زیاد یا متوسط دکوراسیون پذیرایی خود را تغییر دهید این موارد می تواند شامل تغییر مبل های استیل یا راحتی منزل شما باشد ( با مواردی که اشاره کرده ایم) یا کار های دیگر از جمله تغییر میز تلویزیون یا تغییر خود تلویزیون همچنین شما با عوض کردن پرده ها هم میتوانید تا حد زیادی دکور خود را تغییر دهید یا با قرار دادن لوستر های برنزی در پذیرایی هم این امکان برای شما فراهم خواهد شد تا بتوانید نور بیشتری در خانه خود .داشته باشید

(حتما مقاله ی دیگر ما را برای  انتخاب یک لوستر مناسب را مطالعه کنید)

امیدوارم این مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم به شما کمک کند که در نزدیکی عید دکور جدید و خلاقانه تری برای خود ایجاد کنید .

نظرات و پیشنهادات و سوالات خود را برای ما از طریق کامنت ارسال کنید همچنین اگر هر سوالی در رابطه با تغییر دکوراسیون پذیرایی دارید با ما تماس بگیرید تا متخصصان ما در این زمینه شما را یاری کنند.