پاف چیست و بررسی کامل بهترین پاف های دنیا را در این مقاله آموزش میبینیم. ممکن است برای شما هم پیش آمده که از خود میپرسید منظور از پاف چیست؟ در این پست قصد داریم به شما عزیزان یکی از اجزای تشکیل‌دهنده دکوراسیون خواب و مبلمان یا همان پاف را به‌طور کامل شرح دهیم. اگر برای خرید یک سرویس خواب به فروشگاه‌ها رفته باشید، حتماً در کنار سرویس خواب پاف هم دیده‌اید، البته در همه‌ی سرویس‌های خواب وجود ندارد، بلکه اکثراً در سرویس‌های کامل قرار داده می‌شود.

اگر هم برای خرید یکدست سرویس مبلمان به بازار رفته باشید، پاف ها را مشاهده می‌کنید که نمای زیبایی به دکوراسیون شما می‌دهد. ما در این پست هر چیزی که شما برای خرید مناسب یک پاف نیاز داشته باشید را به‌طور کامل توضیح می‌دهیم.

 

 

منظور از پاف چیست؟

باید بدانید پاف ها به دکوراسیون منزل شما زیبایی دوچندان می‌دهدکه می‌توانید هم در کنار مبل‌ها و هم در کنار تخت خود از آن استفاده کنید. پاف یا پوف عموماً از چوب، پارچه و بک بالشت یا تشک کوچک ساخته می‌شود. متخصصان این کار پوف ها را طوری طراحی می‌کنند که مثل یک آثار هنری می‌باشد و هرکسی دوست دارد آن را داشته باشد و در کنار مبل یا تخت خود از آن استفاده کند.

از پاف ها می‌توانید برای نشستن یا گذاشتن وسایل در داخل آن استفاده کنید. اگر بخواهیم از نوع طراحی آن حرف بزنیم اکثراً به شکل‌های دایره‌ای یا مربع شکل به بازار عرضه می‌شود. از پوف می‌توانید در مهمانی‌ها نیز استفاده کنید تا جای کمتری را بگیرد.

آشنا شدن با جنس قبل از خرید پاف

اگر بخواهیم پاف را ازنظر جنسی که به‌کاررفته بررسی کنیم باید آن را به 2 دسته جنس روی آن و جنس داخل آن دسته‌بندی کنیم. جنس رویی در آن بسیار متنوع است و طرح‌های مختلفی مثل چرمی، سلطنتی، ساده، صندوقی و ... دسته‌بندی می‌شود. ما در ادامه انواع این مدل‌ها را برای شما بررسی می‌کنیم.

اما درون این پوف ها از جنس‌های نرم مثل فوم و پر های مصنوعی تشکیل‌شده است. این پوف ها طوری طراحی می‌شود که در موقع نشستن و گذاشتن سر روی آن‌ها فشرده شود و به شما حس خوبی دست بدهد؛ اما این کار سخت است برای اینکه وزن هر فرد با دیگری متفاوت است.


پوف ها به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

به‌صورت کلی پوف به 2 دسته برای خریداران طبقه‌بندی می‌شود

پاف مبل

پاف تخت

که ما انواع مدل‌های این پوف ها را برای شما دسته‌بندی کرده‌ایم و به‌طور کامل برای شما توضیح می‌دهیم تا انتخاب درستی برای خریدن آن داشته باشید. پس برای اینکه پاف موردنظر خود را پیدا کنید باید انواع مدل‌های آن را به‌طور دقیق شناسایی کنید زیرا هرکدام از آن ها برای جای مشخصی درست‌شده است.


1. بررسی کامل پاف مبل

رازهایی درباره پوف

جالب است بدانید پوف درگذشته برای اولین بار در کشور ترکیه در قرن 17 ساخته شد. در آن زمان که عثمانی‌ها در ترکیه حکومت می‌کردند، پاف ها به اسم عثمانی نیز گفته می‌شد. در آن زمان از پوف ها به‌عنوان صندلی استفاده می‌شد زیرا برای مبلمان خود کوسن‌های بسیار زیادی را داشتند.

بعدازآن با حمله فرانسه به عثمانی‌ها از وجود این پوف ها باخبر شدند و دیدند که استفاده‌های بسیار بیشتری از گذاشتن پا بر روی آن یا نشستن روی آن‌ها می‌توان انجام داد. بعدازاین اتفاق پوف ها به سراسر جهان انتقال پیدا کرد.

ما در ادامه برای شما انواع پاف های مبل را بررسی می‌کنیم. 


معرفی پاف بافتنی

پاف های بافتنی کارایی زیادی ندارند و بیشتر برای زیبایی دکوراسیون منزل می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. از این پوف ها نهایتاً می‌توانید برای زیر پایی استفاده کنید، می‌توانید بجای خرید پاف خودتان نیز این پوف ها را ببافید. به این شکل که باید از بافت های درشت استفاده کنید تا زیبایی خاصی به فضای شما بدهد.

از پوف های بافت می‌توانید برای دکوراسیون‌های کلاسیک و یا حتی مدرن خود استفاده کنید و جلوه متفاوتی به منزل خود بدهید. برای پوف های بافت هم می‌شود پایه در نظر گرفت هم می‌توانید بدون پایه از آن استفاده کنید.


  

آشنایی با پوف های حصیری

حصیر در کل جلوه زیبا و جالبی دارد و بسیار سبک است، پس پوف حصیری نیز بسیار سبک است و به‌راحتی می‌توانید آن را جابجا کنید. از پوف های حصیری می‌توانید برای نشستن استفاده کنید که بسیار راحت است. همچنین می‌توانید در کنار مبل یا جلوی مبل بجای میز استفاده کنید یا موقع آمدن مهمان خیلی راحت روی این پوف بنشینید.

میتوانید از پوف های حصیری علاوه بر مبلمان در کنار تخت خواب نیز می‌توان استفاده کرد تا جلوه‌ی جذاب و سنتی به اتاق‌خواب شما بدهد. همان‌طور می‌توانید از این پوف ها در فضای باز و بهارخواب خود استفاده کنید.

  

بررسی پاف راحتی

نوعی از پوف نیز موجود است که می‌توانید در کنار مبلمان خود قرار بدهید و پاهای خود را روی آن قرار بدهید یا حتی روی آن بنشینید. اگر پوف بزرگی خریداری کنید به‌راحتی می‌توانید روی پوف بنشینید و استراحت کنید یا کتاب بخوانید.

البته باید قبل از خرید به این موضوع توجه کنید که مدل‌های دیگری از پاف را خریداری نکنید زیرا هرکدام کارکرد مخصوص به خود را دارند. پاف های راحتی بسیار نرم هستند و به شما حس آرامش زیادی می‌دهند جوری که نمی‌خواهید از روی آن بلند شوید.

 

معرفی پاف هایی به شکل میز

شما هم اگر نمی‌خواهید از پوف فقط برای زیبایی، بلکه برای گذاشتن وسایل روی آن استفاده کنید می‌توانید از پوف هایی که سطح آن‌ها صاف است استفاده کنید. از این نوع پوف می‌توانید در کنار و جلوی مبلمان یا صندلی‌های خود استفاده کنید و روی آن را با وسایل تزئین کنید.

البته روی پاف می‌توانید وسایل دکوری نیز استفاده کنید. باید دقت داشته باشید که اگر می‌خواهید از پاف به‌عنوان یک میز استفاده کنید وزن آن خیلی سبک نباشد چون لزومی ندارد که همش آن را جابجا کنید. پاف هایی که به‌عنوان میز استفاده می‌شوند بسیار دکوراسیون منزل را جذاب‌تر می‌کند.

 

معرفی پاف های صندوقی

همان‌گونه که از نام این پاف مشخص است به شکل یک صندوق است. از این پوف هم می‌توانید برای زیبا کردن دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. این پوف ها به‌اندازه مبل‌های دونفره ولی بدون دستگیره و پشتی است. معمولاً روی این پوف ها یک شال مبلمان نیز قرار دارد که بسیار به جذابیت این وسیله می‌افزاید. البته این مورد هم باید توجه داشته باشید که این پوف کار یک صندوقچه را نیز برای شما انجام می‌دهد و شما می‌توانید وسایل خود را درون این پوف قرار بدهید.اگر به دنبال وسایل چندکاربری هستید پیشنهاد ما خرید پاف از این مدل است

 

معرفی پوف های بالشتی

اگر بخواهید می‌توانید از پوف ها به‌صورت بالشت نیز استفاده کنید. اگر از آن دسته از افرادی هستید که در روز به خواب نیاز دارید این پوف ها برای شما بسیار مناسب است. پاف ها اصولا به دو صورت برای استراحت استفاده می‌شوند. یک دسته پوف های تقریباً بزرگ‌تر برای نشستن روی آن‌ها یک مدل نیز کوچک‌تر و به شکل بالشت تعبیه‌شده است تا بتوانید روی آن دراز بکشید. این پاف ها بسیار زیباتر از بالشت‌ها هستند و به اتاق و پذیرایی شما جلوه بسیار زیبایی می‌دهند و مثل کوسن‌های مبل طراحی می‌شوند.


2. بررسی کامل پاف تخت

همان‌طور که در بالا درباره‌ی پوف های مبل صحبت کردیم، نوع دیگری از پوف نیز وجود دارد که در کنار تخت‌ها استفاده می‌شود. اگر برای خرید تخت به بازار بروید مطمئناً با این پوف ها روبرو می‌شوید. البته این پوف ها در کنار تمام تخت‌ها عرضه نمی‌شود و بیشتر با سرویس‌های کامل به فروش می‌رسد. پوف های تخت به 2 صورت صندوقچه برای وسایل و نشستن ساخته می‌شود. این پوف ها در دکوراسیون اتاق‌خواب بسیار تأثیرگذار است.

 

بهترین طرح برای پاف تخت چیست؟

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید پاف هم در سرویس خواب خود داشته باشید ما به شما پیشنهاد‌هایی می‌دهیم. طبق تحقیقاتی که انجام‌شده کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که جنس پاف باید با تخت متفاوت باشد.

این بدان معناست که اگر تخت شما بسیار نرم و اطراف آن از پارچه و پک نرم استفاده‌شده است، باید یک پاف با مدل فلزی یا چوبی انتخاب کنید و برعکس. نگران این نباشید که هارمونی و تضاد در اتاق شما به وجود می اید، زیرا این روش بسیار رایج است و این تضاد زیبایی بیشتری را به اتاق شما می‌دهد. ما برای شما انواع مختلف این پاف ها را به‌صورت کامل توضیح داده‌ایم.

 

معرفی پوف های چرمی

پوف ها در انواع جنس‌های مختلف عرضه می‌شود که یکی از طرح‌های جذاب آن طرح چرم است. این مدل پوف های جذابیت بسیار زیادی به اتاق می‌دهد و اتاق را درخشان می‌کند. در این نوع پاف معمولاً بقیه‌ی سرویس خواب نیز از چرم درست می‌شود تا باهم هماهنگ باشند.

از این نوع پوف می‌توان هم به‌صورت صندلی در کنار تخت استفاده کرد هم به شکل صندوقچه می‌توانید آن را قرار دهید. این پوف ها نسبت به پاف های دیگر از نظر کثیف شدن بسیار مقاوم تر هستند و اگر جنس انها خوب باشد از این نظر میتوانید مطمئن باشید که به کثیفی دچار نمیشود.

 

معرفی پاف های 2 تیکه

شما می‌توانید در هنگام خرید پوف های 2 تایی سفارش بدهید. این پاف ها نیز بسیار زیبا است و از آن‌ها برای صندلی‌های تکی استفاده می‌شود. اگر شما به نظافت اتاق خود اهمیت می‌دهید و اتاق خود را مرتباً تمییز می‌کنید برای استراحت‌های کوتاه می‌توانید از این پوف ها استفاده کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که دائماً به دنبال تغییر در دکوراسیون خواب خود هستید به شما پیشنهاد می‌دهیم که رنگی را انتخاب کنید که دل شمارا نزند، رنگ‌های روشن مثل طوسی می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

معرفی پاف های مبل راحتی

همان‌طور که تا الان برای شما شرح داده‌ایم پوف ها به‌صورت های مختلفی عرضه می‌شود، اعم از پوف هایی برای نشستن، میز و صندوق وجود دارد که با توجه به استفاده شخصی یکی را خریداری می‌کنید

پوف هایی موجود است که به شکل یک مبل راحتی در کنار تخت شما قرار می‌گیرد. این پوف های راحتی به‌جز اینکه بسیار زیبا هستند، می‌توانید به‌عنوان یک کاناپه از آن نیز استفاده کنید. شما می‌توانید از مدل‌های مختلفی برای ست کردن وسایل با پوف خود استفاده کنید. می‌توانید رنگ دیوار، پرده و وسایل سرویس خواب خود را با این مدل پاف ست کنید

 

معرفی پوف های سلطنتی

معمولاً سرویس خواب های سلطنتی تمام وسایل جانبی را با خود به همراه دارند. این سرویس خواب به همراه مبل و پاف عرضه می‌شود. سرویس‌های سلطنتی درعین‌حال که خیلی زیبا هستند، بسیار بزرگ و جاگیر هستند. پس باید دقت داشته باشید که برای خرید این سرویس خواب باید فضای خیلی زیادی در اتاق داشته باشید.

تخت خواب این سرویس بزرگ است و تاج‌های بزرگی نیز به همراه ن وجود دارد. پاف هم در این سرویس به همین شکل درست‌شده است که بسیار باکلاس و زیبا است. پس اگر فضای زیادی دارید می‌توانید از این سرویس خواب استفاده کنید زیرا اتاق شمارا بسیار جذاب می‌کند.

چگونه پاف را شست‌وشو بدهیم

حالا وقتی‌که انواع طرح‌های پوف را شناخته‌اید شاید برای شما سؤال باشد که آیا این پوف ها را به‌راحتی می‌توان شست؟ باید به شما بگوییم، بله این پوف ها مثل همه‌ی وسایل دیگر که روی زمین قرار دارند احتمال اینکه کثیف بشود بسیار زیاد است.

ازاین‌رو شما می‌توانید پارچه‌ی روی آن را عوض کنید یا به‌راحتی آن را بشویید. اگر جنس پارچه‌ی پوف خوب باشد خیلی دیر دچار کثیفی می‌شود. یکی از پوف هایی که از این نظر بسیار خوب و مقاوم است جنس چرمی پوف است. اگر پوف های چرمی به‌خوبی ساخته‌شده باشند کثیف نمی‌شوند و خیال شمارا از این بابت کاملاً راحت می‌کند.

 

ترفندهای ساختن پوف

اگر شما دوست دارید که یک پاف درست کنید باید بگویم که کار خیلی سختی در مقابل شما قرار ندارد. شما برای ساخت یک پاف می‌توانید از الیاف نرم مثل پنبه، اسفنج و فوم درون پاف استفاده کنید. کافی است یکپارچه با هر جنسی که خودتان می‌خواهید تهیه کنید و درون آن را با این الیاف‌ها پرکنید. این کار بسیار ساده است و شما می‌توانید طرح موردعلاقه خود را طراحی کنید و به عنوان یک پاف تزئینی و یا کارهای دیگر در منزل خود از آن استفاده کنید.

در پایان...

امیدوارم در این مقاله هر چیزی که برای خرید پاف نیاز دارید را پیداکرده باشید. پس کافی است که یکی از این پوف ها را مناسب با دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید و ازفروشگاه خریداری کنید.