Menu
Your Cart

اتاق مطالعه RSS Feed

راهنمای خرید انواع کتابخانه | Library Shopping Guide

این مطلب جهت راهنمای خرید انواع کتابخانه برای منازل و محیط کار تهیه‌شده است تا انتخاب مناسبی داشته باشید. کتابخانه‌ها یکی از وسایل دکوری و درعین‌حال ضروری محسوب می‌شوند که به‌وسیله آن کتاب‌ها نظم داده می‌شوند و به طرز بهتری نگهداری می‌شوند. کتابخانه‌ها دارای انواع مختلفی هستند و در جنس‌ها و طرح‌های متفاوتی عرضه می‌شوند، انتخاب کتابخانه مناسب بسیار دارای اهمیت است؛ چراکه اگر کتابخانه مناسبی انتخاب نشود ممکن است محیط شما جلوه زشتی داشته باشد. در این مطلب سعی شده است انواع مدل‌های کتابخانه به شما معرفی شود و نکاتی که شمارا در خرید انواع کتابخانه کمک می‌کند، ذکر گردد تا خریدی مناسب داشته باشید.انواع مدل‌های کتابخانه

کتابخانه‌ها از جنس‌های مختلفی مانند چوب و فلز ساخته می‌شوند و مدل‌های آن سنتی و مدرن می‌باشد. به‌طورکلی برخی از مدل‌های کتابخانه عبارت‌اند از:

-         کتابخانه درب­دار: یکی از انواع کتابخانه مدل درب­دار می‌باشد. این کتابخانه به شکل کمد است که جنس درب آن از شیشه و یا چوب می‌باشد و از نشستن گردوخاک بر روی کتاب‌ها جلوگیری می‌کند. این مدل دارای اندازه‌های مختلف است و می‌توان طول و عرض آن را با توجه به فضای موردنظر انتخاب کرد.

-         کتابخانه دوکاره: یکی دیگر از انواع جدید کتابخانه، مدل دوکاره یا دوبعدی می‌باشد، این مدل کتابخانه بسیار مناسب خانه‌های کوچک است شما می‌توانید کتابخانه دوبعدی را به‌صورت طولی در کنار دیوار قرار دهید و یا آن را به‌صورت افقی در کنار مبلمان بگذارید تا هم از آن به‌عنوان میز و هم به‌عنوان کتابخانه استفاده شود. این مدل بیشتر از چوب یا ام­دی­اف ساخته‌شده است و دارای رنگ‌بندی متنوعی می‌باشد که برای جلوه بهتر می‌توانید رنگ آن را با مبلمان خود هماهنگ نمایید.

-         کتابخانه کمد دار: یکی دیگر از انواع کتابخانه مدل کمد دار است. این کتابخانه به شکلی ساخته‌شده است که پایین آن دوطبقه کمد برای قرارگیری سایر وسایل تعبیه‌شده است و قسمت فوقانی آن برای قرارگیری کتاب استفاده می‌شود. این نوع کتابخانه نیز در دو مدل درب­دار و بدون درب عرضه می‌شود.

-         کتابخانه مکعبی: این مدل کتابخانه برای فضاهای بزرگ مورداستفاده قرار می‌گیرد و مانند یک پارتیشن عمل می‌کند. شما می‌توانید در هر دو سمت این کتابخانه کتاب‌های خود را جا دهید و برای جداسازی فضا نیز از آن استفاده نمایید.

-         کتابخانه پلکانی: از دیگر انواع جدید کتابخانه، می‌توان به مدل پلکانی اشاره کرد. این نوع از باکس‌های به هم چسبیده که به‌صورت پلکان در کنار هم قرارگرفته‌اند ساخته‌شده است و دارای طرحی زیبا می‌باشد. کتابخانه پلکانی نیز دارای دو مدل درب­دار و بدون درب می‌باشد.

-         کتابخانه ایستاده یا استندی: یکی دیگر از انواع کتابخانه، مدل ایستاده است. این مدل به شکل قفسه یا شلفی باریک ساخته‌شده است و برای محیط‌های کوچک و گوشه‌ها استفاده می‌شود. برای زیبایی بیشتر این مدل کتابخانه می‌توان در برخی از قفسه‌های آن لوازم دکوری یا گلدان قرارداد.

نکات مهم در خرید انواع کتابخانه

همان‌طور که گفته شد کتابخانه‌ها دارای جنس‌ها و مدل‌های مختلفی هستند که هرکدام از آن‌ها را می‌توان برای مکانی خاص استفاده کرد و اگر میان کتابخانه و دکوراسیون ناهماهنگی وجود داشته باشد محیط جلوه بدی خواهد داشت؛ ازاین‌رو انتخاب کتابخانه مناسب بسیار دارای اهمیت است و باید در خرید انواع کتابخانه به نکات زیر توجه داشته باشید:

-         جنس کتابخانه: مهم‌ترین نکته‌ای که در انتخاب کتابخانه باید به آن توجه داشت، جنس کتابخانه می‌باشد. کتابخانه شما باید از موادی ساخته‌شده باشد که در عین سبکی مقاومت بالایی داشته باشد و قفسه‌های آن مستحکم باشد تا با قرار دادن کتاب‌های سنگین در آن دچار شکستگی نشود.

-         ابعاد کتابخانه: یکی دیگر از نکاتی که در خرید انواع کتابخانه باید به آن توجه داشت اندازه کتابخانه است. برای اندازه دقیق بهتر است قبل از خرید کتابخانه، مکان قرارگیری آن را اندازه‌گیری نمایید؛ همچنین توجه داشته باشید که ارتفاع کتابخانه را متناسب قد خود انتخاب کنید تا دسترسی به کتاب‌ها برای شما آسان‌تر شود؛ البته می‌توان برای کتابخانه‌های مرتفع از پلکان استفاده کرد.

-         رنگ و طرح کتابخانه: یکی دیگر از نکاتی که در خرید انواع کتابخانه باید به آن توجه داشته باشید مدل و طرح کتابخانه است. بهتر است رنگ کتابخانه را با سایر وسایل منزل و یا محیط کار هماهنگ نمایید و اگر سبک منزل شما مدرن است از مدل‌های جدید استفاده کنید؛ در مقابل اگر دکوراسیون منزل شما سنتی است از مدل‌های چوبی و دیواری استفاده نمایید.

-         قابلیت کتابخانه: یکی دیگر از نکاتی که در خرید کتابخانه باید به آن توجه داشته باشید میزان قابلیت‌های آن می‌باشد. مثلاً کتابخانه‌ای را انتخاب نمایید که قفسه‌های آن قابلیت جابه‌جایی داشته باشد تا بتوان ارتفاع بین قفسه‌ها را با توجه به‌اندازه کتاب‌ها تنظیم کرد؛ همچنین خرید کتابخانه‌های چرخ‌دار مناسب‌تر است چراکه جابه‌جایی آن راحت‌تر خواهد شد.

-         مکان قرارگیری کتابخانه: یکی دیگر از نکاتی که باید در خرید انواع کتابخانه به آن توجه داشته باشید مکان قرارگیری آن می‌باشد، برای محیط‌های کوچک از مدل‌های استندی و یا توکار استفاده نمایید تا در فضا بهینه‌سازی شود، اما برای مکان‌های بزرگ می‌توانید از تمامی مدل‌ها استفاده کنید. برای محیط‌های تاریک کتابخانه‌هایی که چراغ‌های داخلی در آن نصب‌شده است انتخاب مناسبی می‌باشد.

قیمت انواع کتابخانه

تمامی کتابخانه‌ها از قیمت یکسانی برخوردار نیستند و میزان قیمت آن‌ها بستگی به عوامل زیر دارد.:

-         جنس کتابخانه: مهم‌ترین عامل تأثیرگذار در میزان قیمت کتابخانه‌ها جنس آن‌ها می‌باشد معمولاً قیمت مدل‌های چوبی بیشتر از مدل‌های ام­دی­اف است.

-         اندازه کتابخانه: کتابخانه‌هایی که دارای طول و عرض بیشتری هستند رسمی‌تر به نظر می‌رسند و تمام دیوار را می‌پوشانند به همین دلیل میزان قیمت این مدل‌ها بیشتر از کتابخانه‌های کوچک است.

-         مدل کتابخانه: یکی دیگر از عواملی که در میزان قیمت کتابخانه تأثیرگذار است، مدل آن می‌باشد معمولاً مدل‌هایی که دارای طراحی ظریف هستند قیمت بیشتری دارند.

این مطلب توسط سایت 20 دکور جهت راهنمای خرید انواع کتابخانه تهیه‌شده است. اگر قصد خرید مدل‌های جدید کتابخانه را دارید ما به شما 20 دکور را پیشنهاد می‌کنیم. 20 دکور ارائه‌دهنده انواع لوازم دکوراسیون منزل، مبلمان و صندلی می‌باشد که دارای مدل‌های بسیار متنوع و جدید بوده و در ساخت این کتابخانه‌ها خود از مواد مرغوب و باکیفیت استفاده می‌نماید. برای دیدن مدل‌های متنوع و جدید انواع کتابخانه به آدرس اینستاگرام و یا سایت 20 دکور مراجعه کرده و در صورت انتخاب مورد دلخواه آن را به‌صورت اینترنتی سفارش دهید و هنگام خرید نیز از تخفیف برخوردار شوید همچنین اگر هنگام ارسال کتابخانه شما دچار شکستگی شود 20 دکور به‌راحتی آن را تعویض می‌نماید؛ بنابراین خرید مطمئن و آسانی را با 20 دکور تجربه خواهید کرد.

 

21 Oct 9 رنگی که در دکوراسیون داخلی  با صورتی ست می‌شوند (رنگ های مکمل و ست با صورتی)
fargol 0
رنگ یکی از عوامل اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی است و ست کردن رنگ وسایل منزل و یا استفاده از رنگ‌های مکمل زیبایی محیط را دوچندان می‌کند یکی از رنگ‌هایی که در دکوراسیون‌های زیادی مورداستفاده قرار می‌گیر..
18 Nov کوچولوهای جذاب و کاربردی
mobina 0
پوف  یا پاف که در زبان انگلیسی به آن اتومن گفته می شود، نوعی مبل است که به شکل های مختلف مربعی، دایره و  چندضلعی ساخته می شوند. شکل اصلی پاف،بصورت پایه های کوچکی است که پایه ها در آن زیاد مش..
20 Dec انتخاب کتابخانه + تصاویر
mobina 0
 اگر در رویای داشتن یک کتابخانه بزرگ و باشکوه را دارید ولی  با مشکل فضا مواجه هستید،این مطلب به شما کمک میکند  که در دکوراسیون داخلی خانه تان یک کتابخانه خانگی داشته باشید. اما بهتری فض..
06 Nov انتخاب میز مطالعه مناسب
mobina 1
اگر قصد مطالعه در مدت زمانی طولانی را دارید در دکوراسیون اتاقتان باید  به دنبال فضایی مناسب باشید بهترین مکان برای مطالعه پشت میز تحریر و رو به دیوار سفید یا پرده اتوق است که نوری نه مستقیم بلکه ..
08 Jul 20 ایده برای طراحی داخلی اتاق کار در خانه های کوچک
0
20 ایده برای طراحی داخلی اتاق کار در خانه های کوچک:امروزه با توجه به پیشرفت های تکنولوژی و تغییر شکل شهر ها و میزان ترافیک و بسیاری عوامل دیگر، شاهد شکل گیری کار در منزل یا دورکاری هستیم. یعنی افر..
نمایش 1 تا 9 از 9 (1 صفحه)