7 اصل قدیمی که باید برای دکوراسیون خانه ی کوچک بشکنید

دیوار های سفید، مبل های کوچک تر، سطوح بی آلایش، همه از اصل های دکوراسیونی هستند که برای فضا های کوچک مناسب نیست و آن را بی روح و یک نواخت می کنند.

6 نکته ای که در ادامه می خوانید هر اصل قدیمی دکوراسیون را تغییر می دهد و اگر به درستی اجرا شود هر فضای کوچکی را بسیار زیبا و شیک می کند. در ادامه با 20 دکور همراه باشید.


1-از مبل کوچک تر استفاده کنید


گاهی اوقات یک مبل بزرگ جذابیت زیادی به فضای شما اضافه می کند.

استفاده از مبلمان کوچک تر در گوشه ها به نشیمن شما حس تنگ و شلوغی می دهد.

در هر صورت استفاده از یک کاناپه بزرگ که بیشتر فضا را پر می کند می تواند حس دعوت کنندگی زیادی به دکوراسیون خانه ی کوچک شما ببخشد.

2-بیشتر بهتر است


بلاگر فرانسوی النور بریج خانه ی 35 متری خود را با اصل بیشتر بهتر است به یک خانه ی یسیار شیک تبدیل کرد.

فکر می کنید چطور همه چیز را کنار هم قرار داد؟ مبلمان در فرم نرم در کنار دیوار های رنگارنگ هنری، عتیقه جات و همچنین وسایل تزیینی همه در کنار هم قرار گرفتند تا دکوراسیون خانه ی کوچک او را بی نظیر کنند.

3- سقف را با رنگ ملایم نقاشی کنید


سقف با رنگ تیره تر می تواند به فضای کوچک با رنگ دیوار سفید عمق ببخشد، ترفند این روش به این صورت است که از رنگ براق یا نیمه براق استفاده کنید تا نور را منعکس کند و فضا را باز تر جلوه دهد.

برخلاف رنگ های تیره ی ساده، رنگ با جلا و براقیت دکوراسیون خانه ی کوچک شما را درخشان می کند.

4-استفاده از فرش تک به جذابیت نشیمن می افزاید


وقتی همه چیز به درستی چیده شد فرش می تواند فضای متفاوتی در یک نشیمن کوچک ایجاد کند.

در فضای 9 متری که در تصویر مشاهده می کنید از یک فرش بزرگ برای مشخص شدن فضای نشیمن استفاده شده و یک قالیچه ی کوچک برای قسمت مطالعه اتاق.

5-دیوار ها را سفید رنگ کنید

                                                 
      


دیوار های تیره وقتی با سایه روشن ترکیب شوند نمایی معمارانه به دکوراسیون خانه ی کوچک می دهند.

آشپزخانه ی شیکی که در تصویر مشاهده می کنید دیوار های مشکی را با سقف و کابینت سفید متعادل کرده است.

استفاده از رنگ سفید در لبه ی در و بالای دیوار باعث برای به تعادل رساندن ترکیب فضاست.

6-میز ناهار خوری باید با مبلمان تطبیق داشته باشد


یک ست ناهار خوری هماهنگ با دکوراسیون ظاهر جمع و جور و زیبا دارد اما اگر می خواهید یک چیدمان جسورانه و شیک عرضه کنید یک ست ناهار خوری ناهماهنگ یک ظاهر فوق العاده ایجاد می کند.

برای ایجاد حس فضای غیر متعارف همانند تصویر از گلچینی از صندلی ها مختلف استفاده کنید و برای یک ظاهر ساده و به روز تر از صندلی هایی با استایل هماهنگ ولی با رنگ های متفاوت استفاده کنید.

7-چراغ های نصبی دیوار و سقف فضا را بزرگ تر جلوه می دهد


چراغ های نصبی دیوار و سقف بدون اشغال کردن بخش زیادی از دیوار یا سقف فضا را بزرگتر جلوه می دهد،، هر چند قسمت بندی کردن نور پردازی به شما این امکان را می دهد تا به هر قسمت که می خواهید روشنایی و دکور دهید.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید یک لوستر بسیار بزرگ در عین تاکید به میز به فضا یک مرکز توجه اضافه کرد و همچنین چراغ های سمت راست برای مطالعه گذاشته شدند و دو چراغ کوچک رومیزی در مرکز دکوراسیون خانه ی کوچک را با نور گسترده تر ارائه می کند.