×
آیا سوالی دارید؟
با خانم همتی آنلاین گفتگو کنید
Trolltunga Norway

7 ترکیب رنگ برای دکوراسیون فضای نشیمن

2017/02/23 11:59:04 0 نظرات

7 ترکیب رنگ برای دکوراسیون فضای نشیمن

\n\n

تقریبا فضای نشیمن را می توان جزء پر رفت و آمد ترین فضاهای یک خانه دانست. محیطی که در آن خانواده به دور هم جمع می شوند و به گپ زدن و یا تلویزیون نگاه کردن می پردازند، و گاهی نیز پذیرایی از مهمانهای خودمانی نیز در آنجا صورت می گیرد. اما نکته ی قابل توجهی که در این فضا باید به آن توجه کنید انتخاب مناسب ترکیب رنگ است. برای اینکه شما تصمیم مناسبی بگیرید عوامل زیادی دست به دست هم می دهند تا نتیجه کار شما زیبا از آب در بیاید. در این مطلب به چندین ترکیب رنگ مناسب برای خانه های شما می پردازیم، البته این مطلب فارغ از معماری داخلی خانه شما و همچنین موقعیت وشرایط زندگی شما است.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

دکوراسیون

\n\n

1- اتاق نشیمن و قهوه ای، کرم، قرمز

\n\n

پر واضح است که ترکیب رنگ قهوه ای در کنار کرم بسیار زیبا می شود. اما پیشنهاد این است که رنگ سومی نیز به این ترکیب رنگ اضافه شود. یکنواختی فضا را می توانید با این کار از فضا دور کنید. پیشنهاد استفاده از یک رنگ گرم در کنار قهوه ای است. رنگ قرمز به عنوان رنگ سوم نیز بسیار جذاب است. با دقت در تصویر می توانید حضور جذاب رنگ قرمز را در عواملی همچون قسمتی از لوستر، گل های موجود در کوسن ها، مبل تک نفره، صندلی های قرمز دور میز نهار خوری فضا را از یکنواختی خارج کرده است.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

دکور اتاق نشیمن

\n\n

2- اتاق نشیمن و سفید، طوسی، نارنجی، قهوه ای

\n\n

با توجه به عکس فوق می توان دید که اولین رنگی که در سطوح دیده می شود سفید است. و بعد از آن می توان به رنگ طوسی مبلمان راحتی نیز اشاره کرد. و همچنین بعد از آن رنگ قهوه ای در میز کنار مبلی، قسمتی از دیوار پوش، کوسن ها، مقداری از رنگ قهوه ای موجود در مبل اشاره کرد. و باز هم حضور رنگ گرم در کنار این رنگ ها یکنواختی را از فضا دور کرده است، رنگ هایی مانند نارنجی و قرمز در تصویر. زیبایی خاصی را رنگ قهوه ای در کنار رنگ سفید در دیوار پوش پشت تصویر که به صورت ناهماهنگ پخش شده است بسیار فضا را زیبا کرده است.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

مبلمان راحتی

\n\n

3- اتاق نشیمن و سیز، صورتی

\n\n

با رنگ سبز می توانید طراوت و تازگی را به فضای خانه بیاورید. نمونه ای از این طراحی در تصویر بالا آمده است. ترکیب رنگ صورتی ملایم با سبز جذابیت فضا را بیشتر خواهد کرد. رنگ غالب سبز است و در گوشه کنارهایی از رنگ صورتی ملایم نیز استفاده شده است. تابلو موجود در تصویر درونش از رنگ صورتی استفاده شده است و همچنین پرده ی موجود نیز صورتی که تمایل به کالباسی نیز دارد، و همچنین در کوسن ها نیز به چشم می خورد. البته نکته این است که، خود را با رنگ صورتی سرگرم نکنید چرا که رنگ غالب شما سبز است، و این رنگ سبز می باشد که طراوت را به فضا القا می کند. سعی کنید که از رنگ صورتی به جا و به اندازه استفاده کنید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

مبلمان

\n\n

4- اتاق نشیمن و سرخابی، بنفش

\n\n

شاید تا به حال ترکیب رنگ سرخابی و بنفش به ذهنتان نرسیده باشد. اگر می خواهید زیبایی بیشتری را با این رنگها تجربه کنید باید غلظت و پختگی رنگ ها را افزایش دهید. با توجه به عکس شما می توانید ببینید که چقدر زیبا رنگ ها در کنار هم قرار گرفته اند، و از همین ترکیب رنگ در تابلوی موجود بر روی دیوار نیز استفاده شده است، و همچنین از فرش ها و پوف ها نیز نباید غافل شد. نکته ی دیگری که در کنار این ترکیب رنگ جلوه می کند و باعث گرمی و صمیمی تر شدن فضا می شود رنگ چوب های به کار رفته در فضا است.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

مبل راحتی

\n\n

5- اتاق نشیمن و طوسی، قهوه ای، خاکستری، سرخابی

\n\n

نمی توان از طرفداران پارچه های طرح راه راه غافل شد. مبل ها و فرش ها و کوسن های راه راه را می توانید در عکس ببینید. رنگ قهوه ای در کنار خاکستری نیز در این نشیمن به چشم می خورد. با دیدن عکس شاید مبل تک بزرگی که در تصویر وجود دارد، با رنگ خاص سرخابی خود به چشمتان بیاید. تنها موضوعی که شما باید به آن توجه کنید این است که جرات تهیه و آوردن چنین رنگی را در فضای نشیمن خود داشته باشید. سعی کنید از رنگ های همیشگی خود کمی  فاصله بگیرید و منحصر به فرد باشید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

دکوراسیون

\n\n

6- اتاق نشیمن و سفید و المان های رنگارنگ

\n\n

همیشه رنگ های خنثی این اجازه را به شما می دهند که در استفاده از المان های دیگر از رنگ های متنوع تری استفاده کنید. با توجه به عکس فوق می توان دید که بیشتر المان ها از رنگ سفید هستند. وجود یک مبل تک نفره آن هم به رنگ آبی در کنار المان های رنگارنگی که بر روی کاناپه و بر روی دیوار نصب شده باعث دلنشینی فضا شده است. می توان انتخاب های جسورانه و هوشمندانه ای را در کنار رنگ سفید در این تصویر ملاحظه بفرمایید. با کمی دقت می توان فهمید که المان رنگی آبی نسبت به رنگ های دیگر بیشتر به چشم می آید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

مبلمان راحتی

\n\n

7- اتاق نشیمن ترکیب رنگ روشن در زمینه ی رنگ سفید

\n\n

فضایی انرژی بخش را می توانید با استفاده از رنگ های آبی، نارنجی، سبز در زمینه ای از رنگ سفید تجربه کنید. فضا به گونه ای می شود که برای فرزندان نیز شاداب و سلامت است و تاثیرات مثبتی را در این فضا به وجود می آورد. نه تنها برای کودکان مفید است چنین رنگ هایی برای بزرگ سالان نیز بسیار مفید خواهد بود.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

نظر بدهید