×
آیا سوالی دارید؟
با خانم عاشوری آنلاین گفتگو کنید
Trolltunga Norway

دکوراسیون - 7 ایده برای اتاق خواب کودکی خلاق

2017/03/13 14:49:24 0 نظرات طراحی دکوراسیون,اتاق خواب,سرویس خواب کودک,

دکوراسیون - 7 ایده برای اتاق خواب کودکی خلاق

\n\n

می توان دکوراسیون و چیدمان اتاق کودکان را در خانه جزء  هیجان انگیزترین کارهای پدر مادرها دانست. زمانی که از اتاق کودک صحبت می شود رنگ های شاد در عین سادگی به ذهنمان می رسد. این واقعیت را باید در نظر داشته باشید که فرزندانتان به سرعت رشد می کنند و بزرگ می شوند، و با بزرگ تر شدنشان سلیقه ی آنها نیز تغییر می کند، بنابراین والدین باید از پس این چالش نیز بر بیایند با چیدمان و دکوراسیون هایی که انتخاب می کنند. البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی وسایل و ابزارها روز به روز تغییر پیدا می کنند، اما کلید موفقیت دوام و کیفیت و ایمنی وسایلی است که برای اتاق  کودک خود انتخاب می کنید. شما می توانید فضا را جوری چیدمان کنید که دوست دارید فرزندتان آنگونه بزرگ شوند.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

دکوراسیون اتاق

\n\n

1- تخت خواب

\n\n

از تاثیر مستقیم خواب بر روی رشد و سلامت جسمی و فکری کودک نمی توان غافل شد. خواب آرام و راحت برای کودک بر روی رفتار و روابط اجتماعی فرزند شما تاثیر بسزایی دارد. موارد گفته شده این امر را ایجاب می کند که تخت خواب و تشک فرزند در اتاق مهمترین المان در اتاق خواب کودک شما باشد. انتخاب درست و مناسب باعث می شود تا مدت زمان بیشتری را از آن استفاده کند. تخت خواب ها از متریال های مختلفی ساخته می شوند نظیر چوبی، فلزی و ... که شما با توجه به فضا و بوجه ای که می خواهید هزینه کنید مدل مد نظر خود را در تهیه کنید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

دکوراسیون

\n\n

2- کف اتاق و فرش

\n\n

عنصری که حضورش در اتاق کودک ضروری محسوب می شود فرش است. دلیل حضور فرش بیشتر حالت ایمنی برای فرزند دارد. زیرا فرزند شما دائما در حال بازی کردن است، و امکان زمین خوردنش زیاد با حضور فرش آسیب دیدن کودک شما تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند. سعی کنید نقشه فرش شلوغ نباشد تا فضا را شلوغ نشان بدهد. می توانید از تم های کودکانه با توجه به دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودکتان انتخاب کنید. طرح های ساده و رنگ های شاد را فراموش نکنید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

کمد اتاق کودک

\n\n

3- نظم و ترتیب دادن وسایل

\n\n

قطعا این موضوع دغدغه ذهنی مادران در طول روز است. می توان گفت که راه حل حضور همزمان کمد و قفسه هایی بر روی دیوار است. با توجه به فضایی که دارید می توانید با یک انتخاب مناسب و دقیق وسایل بازی و کتاب های فرزندتان را در جای خود قرار دهید، تا از شلوغ پلوغی اتاق کودک خود جلوگیری کنید. حضور سبدها را نیزدر گوشه ای از اتاق کودک خود فراموش نکنید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

اتاق نوزاد

\n\n

4- دیوار

\n\n

استیکرها  و کاغذ دیواری ها بهترین گزینه برای این هستند که دیوار اتاق کودک شما با سایر دیوارها تفاوت داشته باشد. در صورتی که شما تمایل به استفاده از کاغذ دیواری ها را ندارید، سعی کنید تا از رنگ های ترجیحا روشن و یا هماهنگ با سایر وسایل اتاق کودک انتخاب شود. با این کار حس و حال اتاق کودک شما کودکانه تر خواهد شد و فرزند شما در اتاقش احساس آرامش بیشتری می کند.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

اتاق کودک

\n\n

5- نورپردازی

\n\n

قطعا نورپردازی مناسب نقش ویژه ای در دکوراسیون اتاق کودک دارد. احساس امنیت و آرامش بیشتری را با نورپردازی مناسب می توانید در اتاق کودک به وجود بیاورید. قطعا این آرامش و امنیت در رفتار کودک شما به مرور تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. سعی کنید وسایل مربوط به روشنایی اتاق کودک حس و حال کودکانه نیز داشته باشد. علاوه بر حس کودکانه داشتن باید با سایر وسایل اتاق کودک نیز همخوانی داشته باشد.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

میز و صندلی اتاق کودک

\n\n

6- صندلی و میز

\n\n

قطعا زمان بسیار زیادی را فرزندان به نقاشی کشیدن و بازی کردن می پردازند. پس بهتر است که برای حفظ سلامت جسمانی کودکتان از میز و صندلی کودکانه استفاده کنید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که میز و صندلی مطابق استاندارد کودکانه باشد و فرزند شما بر روی آن احساس راحتی داشته باشد. از سنین کم باید مراقب سلامت جسمانی فرزندتان باشید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

دکوراسیون اتاق نوزاد

\n\n

7- بازی

\n\n

قطعا جزء جدایی ناپذیر دکوراسیون اتاق کودکان، وسایل بازی آنها هستند. با یک خلاقیت خاص می توانید از این وسایل در چیدمان و دکوراسیون هر چه بهتر اتاق کودک استفاده کنید. توجهی که باید داشته باشید این است که وسایل بازی که برای کودکتان انتخاب می کنید خلاقیت و ذهن کودک شما را پرورش و تقویت کند.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

نظر بدهید