11 روش برای تفکیک فضای میز ناهار خوری

نوشته شده توسط محمد شعبانی 2017/02/25 15:30:47 0 نظرات

11 روش برای تفکیک فضای میز ناهار خوری !!

\n\n

مواقعی که اتاق غذا خوری به صورت اوپن باشد، چهار چوبی برای تفکیک فضای ناهار خوری وجود نداشته باشد. می تواند فضای شما را دارای نور، روشنایی و حس خوب کند. توجه داشته باشید که در چنین شرایطی مرتب بودن شرط اول است. در این مطلب به شما چگونگی شکل دادن به یک فضا برای میز ناهار خوریتان را بازگو می کنیم. تا بتوانید لحظات شیرینی را در کنار خانوادتان سپری کنید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

میز ناهار خوری

\n\n

1- بخش بخش کردن کف زمین

\n\n

با ایجاد علامت هایی بر روی زمین می توانید محدوده ی ناهار خوریتان را مشخص کنید. با توجه به عکس فوق می توانید ببینید که به چه شکلی فضای ناهار خوری را در سطح زمین با اشکالی هندسی با سایر فضاها تفکیک کرده است. شما می توانید با خلاقیت خود این کار را انجام دهید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

صندلی ناهارخوری

\n\n

2- انداختن فرش در زیر میز ناهار خوری

\n\n

یکی از ساده ترین راه ها برای تفکیک قسمت ناهار خوری این است که یک فرش را در زیر میز ناهار خوری بیاندازید. شما با این کار فضای مشخصی را به میز ناهار خوری خود اختصاص داده اید. فرش زیر میز ناهار خوری احساس امنیت و راحتی بیشتری را به شما می دهد. نکته قابل توجه این است که شما باید فرشی را انتخاب کنید که به هنگام ریختن خرده غذا بر روی آن به سادگی بشود آن را پاک کرد.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

میز ناهار خوری چوبی

\n\n

3- متریال طبیعی در ساخت میز ناهار خوری

\n\n

برای داشتن فضایی گرم و ایجاد فضایی با انرژی مثبت توصیه می شود که شما از متریال های طبیعی مانند پارچه ها و چوب ها و گیاهان استفاده ی بیشتری بکنید. با توجه به عکس فوق می توانید انرژی مثبت را در فضا به دلیل وجود متریال چوبی حس کنید. و به خوبی در این اتاق سفید رنگ گرمای دلنشینی را در فضا پخش کرده است. قطعا بسیار راحت تر و گرمتر می توانید به دور هم جمع شوید و غذا میل کنید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

میز ناهارخوری

\n\n

4- ایجاد قاب در قسمت های مورد علاقه

\n\n

با توجه به عکس شما می توانید میز سفید رنگی را ببینید که در مرکز تصویر قرار دارد و بر روی سرامیک است و دیوار سفید رنگ به دور آن است. پیشنهاد ما برای گرمتر و صمیمی کردن اتاق این است که از تابلوهایی بر روی دیوار که آثار هنری خاصی هستند و یا منظره خاصی را تداعی می کنند بر روی این دیوارهای سفید به دور میز ناهار خوری بچسبانید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

میز ناهار خوری گرد

\n\n

5- قابل دسترس بودن

\n\n

سعی کنید فضای قابل دسترسی را برای اتاق غذا خوری خود انتخاب کنید، اینگونه احساس بهتر و راحتی بیشتری را دارید. ایجاد فضای بیشتر در مواقعی که میز و یا قفسه ها به صورت دیوار به دیوار قرار می گیرند. اینگونه شما فضای بیشتری را برای قرار دادن وسایل رومیزی خواهید داشت. شرایط ایده آلی هم برای میزبان و هم برای مهمان می شود به خاطر اینکه به تمام وسایل روی میز دسترسی دارد.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

میز غذا خوری

\n\n

6- تفکیک فضا

\n\n

تفکیک کردن فضاها با استفاده از وسایل درون خانه بهتر است انجام گیرد. وسایلی نظیر فرش ها و مبلمان درون منزل. با توجه به عکس شما می توانید ببینید که وجود یک کابینت بزرگ چطور فضای بین ناهار خوری و نشیمن را جدا کرده است. با این کار می توانید فضای خانه ی خود را بزرگتر نشان دهید. اما گاهی پیش می آید که بوجه ی شما به گونه ای نیست که بتوانید از یک کابینت بزرگ بهره مند شوید، پیشنهاد ما برای شما این است که از قفسه ها و یا میزهای کنار دیواری برای تفکیک این فضاها استفاده کنید. به هر حال شما می توانید از وسایل دیگری نیز برای تفکیک بین فضاهای درون خانه استفاده کنید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

میز ناهار خوری نیمکت دار

\n\n

7- حضور نیمکت در مبلمان میز ناهار خوری

\n\n

توصیه می شود که دور میز ناهار خوری خود در یک طرف به جای قرار دادن صندلی از نیمکت استفاده کنید. حضور نیمکت به دور میز ناهار خوری حس راحتی و آرامش بیشتری را به فضای غذا خوری شما می دهد.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

میز ناهار خوری چهار نفره

\n\n

8- کمتر کردن خطوط

\n\n

سعی کنید که از وسایل و لوازمی استفاده کنید که گوشه های تیزی نداشته باشد. برای مثال می توانید از میز گردی که در وسط فضا قرار دارد استفاده کنید. و یا اگر از میزهای مستطیلی و یا مربعی نیز دوست دارید استفاده کنید قرار دادن آنها در وسط باعث می شود که فضای کافی برای بر خورد نکردن بدن به قسمت های گوشه ای و تیز آن فراهم می شود. سعی کنید میزی که انتخاب می کنید لبه های تیز و آزار دهنده ای نداشته باشد.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

میز ناهار خوری 8 نفره

\n\n

9- فضای رنگی

\n\n

می توانید فضای غذا خوری را رنگی کنید، می توانید میز غذا خوری را، احاطه در رنگ های مختلف صندلی بکنید. اینطوری فضا هم گرمتر می شود و هم دنج تر می شود. سعی کنید رنگ های صندلی روشن باشد. با توجه به عکس می توانید ببینید که از تونالیته های رنگ آبی و سبز در انتخاب صندلی ها به کار رفته است. جذاب و دوست داشتنی تر خواهد شد فضای غذا خوریتان.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

میز ناهار خوری شش نفره

\n\n

10- استفاده از وسایل روستایی

\n\n

می توانید دکوراسیون خاص و منحصر به فردی را با استفاده از المان های روستایی به فضا منتقل کنید. با توجه به عکس پی به مدرن بودن خانه و همچنین بزرگ بودن آن می بریم ولی با این حال مالکین این خانه تصمیم گرفته اند که از سبک روستایی در میز ناهار خوری خود استفاده کنند. که فضا را نیز بسیار خاص تر کرده است.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

صندلی

\n\n

11- حضور پارچه در دکوراسیون میز ناهار خوری

\n\n

یکی دیگر از راه حل هایی که برای کمک به بهتر شدن و گرمتر شدن فضای غذا خوری می شود، به کار بردن کوسن هایی پارچه ای بر روی صندلی های میز ناهار خوری است. در تصویر مشخص است که حضور پارچه ای با این طرح و نقش در کنار سادگی چوب بسیار زیبا شده است. حس راحتی و آرامش را در فضا پخش می کند.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

  

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

نظر بدهید