×
آیا سوالی دارید؟
با خانم کیانی آنلاین گفتگو کنید
Trolltunga Norway

10 مدل از انواع مبلمان

2016/12/24 10:17:45 0 نظرات

عناصر زیادی در طراحی دکوراسیون نقش دارند که بسته به نوع کاربری،سبک و شکل و فضا تفاوت دارند.از کوچکترین جزییات مانند دستگیره  در تا وسایل بزرگتر مانند مبلمان می تواند خانه ی ما را سبک مدرن،کلاسیک،رسمی،غیر رسمی و راحتی تعریف کنید.

\n\n

 

\n\n

مدل مبلمان

\n\n

مبل کبریل – CABRIOLE

\n\n

پایه های این مبل شبیه به یک رقصنده ی باله به زیبایی هرچه تمام تر رو به بیرون است،در نیمه اول قرن هجدهم میلادی معروف شده است،سبک ملکه سبکی است که قبل بعد و در زمان ملکه بریتانیا رواج شد .

\n\n

 

\n\n

انواع مبلمان

\n\n

مبل تکیه‌گاه شتری – CAMELBACK

\n\n

تکیه گاه این مبل مانند کوهان شتر خمیده است اسم این مبل کملبک (تکیه گاه شتری) است.می تواند یک یا دو یا در بعضی موارد سه قوز داشته باشد.ظاهری زیبا به خانه می بخشد سبک این مبل استیل(سنتی)غربی می باشد.

\n\n

 

\n\n

مدل مبل ال

\n\n

مبل چِیس – CHAISE

\n\n

واژه ی چیس از عبارت (چیس لانگر) به معنای صندلی کشیده نشات میگیرد، این مبل نیز به صورت خطوط صاف و منحنی و به شکل معاصرمی  باشد  وهم در قالب های  کلاسیک منحنی دار،و تکیه گاه آن گاها دارای انحنا متناسب با کمر است.

\n\n

 

\n\n

مدل مبل راحتی

\n\n

مبل چسترفیلد – CHESTERFIELD

\n\n

مبلمان راحتی و یا مبلمان استیل برای اینکه به راحتی بتوانید تشخیص بدهید مبلمان چسترفیلد را دکمه های فرورفته در قسمت تکیه گاه و دسته های آن است معمولا دسته های این مبل تا ارتفاع تکیه گاه بالا است و دسته های آن پیچ خورده است اصولا از جنس چرم هستند و در خانه های لوکس و مدل بالا انتظار می رود حضور داشته باشد.

\n\n

 

\n\n

مبل تختخوابشو

\n\n

مبل تختی – DAYBED

\n\n

از اسمش مشخص است که دو کاربرد دارد یکی مبل و دیگری تخت خواب شما می توانید روزها به عنوان مبلمان راحتی از آن استفاده کنید و شب ها نیز می توانید به عنوان تخت خواب از آن استفاده کنید.معمولا مبل تختی در مواردی که خانواده پر جمعیت باشد یه رفت و آمد و مهمان زیاد باشد برای جای خواب گزینه ی مناسبی است.

\n\n

 

\n\n

مدل مبل راحتی

\n\n

مبل دسته غلتکی انگلیسی – ENGLISH ROLL ARM

\n\n

تشکچه های شل این نوع مبل در قسمت نشیمن ،راحتی این مبل را دو چندان می کند و دسته های گرد شده این سبک از مبل را تعریف می کند،پشتی های این مبل معمولا محکم و بدون حرکت هستند.

\n\n

 

\n\n

مبل راحتی

\n\n

مبل لاوسون – LAWSON

\n\n

بهترین انتخاب برای جلوی تلویزیون و میز ال سی دی محسوب می شود به دلیل اینکه علاوه بر شل بودن نشیمن قسمت تکیه گاهی نیز شل و انعطاف پذیر است و الزاما دسته های این مبل گرد نیستند بر خلاف مبلمان دسته غلتکی انگلیسی.

\n\n

 

\n\n

مدل صندلی راحتی

\n\n

صندلی دسته‌دار دونفری – SETTEE

\n\n

اگر ساکن خانه های کوچک هستید استفاده از این نوع صندلی که به اسم «love seat»را فراموش نکنید، زیرا قسمت پشت صندلی صاف بوده و فضای نشستن دو نفر را دارد.

\n\n

 

\n\n

مبل راحتی دو نفره

\n\n

مبل تاکسیدو – TUXEDO

\n\n

شاید اسم این مبل زیاد به گوشتان خورده باشد البته نه به عنوان مبل بلکه به عنوان یک لباس مردانه این مبلمان همانند مبلمان چسترفیلد دسته ها و تکیه گاه در یک ارتفاع هستند و برخلاف آن که دکمه وجود داشت در این نوع مبل خطوط صاف،مستقیم اشکال هندسی تشکیل شده است.مبل تاکسیدو در همه ی دوره ها بوده و همیشه مدرن است و معمولا از روکش پارچه ای می باشد.

\n\n

 

\n\n

مبل راحتی

\n\n

مبل میان سده – MID CENTURY

\n\n

از خصوصیات مبل میان سده می توان گفت که شکلی مستطیلی با خطوط صاف، تشکچه‌ها و پشتی‌های کوک زده شده و پایه‌های چوبی اما علت نامگذاری برای این مبل به خاطر این بوده که در اواسط قرن بیستم رواج پیدا کرده است.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

تبلیغات متنی:           مبل راحتی              مبل ال            مبلمان راحتی       مبلمان ال         مبل تختخوابشو

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

نظر بدهید