×
آیا سوالی دارید؟
با خانم عاشوری آنلاین گفتگو کنید
Trolltunga Norway

کوچولوهای جذاب و کاربردی

نوشته شده توسط هما قاسملو 2018/11/18 17:21:35 0 نظرات طراحی دکوراسیون,پذیرایی و اتاق نشیمن,اتاق خواب,اتاق مطالعه,

پوف  یا پاف که در زبان انگلیسی به آن اتومن گفته می شود، نوعی مبل است که به شکل های مختلف مربعی، دایره و  چندضلعی ساخته می شوند. شکل اصلی پاف،بصورت پایه های کوچکی است که پایه ها در آن زیاد مشخص نیست که در شکل زیر نمونه هایی از این نوع پاف ها رو مشاهده می کنید.
تاریخچه پاف ها به دوره ی عثمانی برمیگردد که در آن زمان پاف ها جزو عنصر اصلی مبلمان به شمار می رفتند و در ابعاد بزرگ مورد استفاده قرار می گرفتند، ولی امروزه معمولا پاف ها با ابعاد کوچک و در گوشه های اتاق مورد استفاده قرار می گیرند.امروزه پاف ها در ابعاد مختلف و پایه های بلند نیز تولید می کنند که شما می توانید آن ها را در قسمت های مختلف خانه مثل نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب کودکان و بزرگسالان و اتاق بازی مورد استفاده قرار بدهید.


بعضی کاربردهای متداول پاف ها عبارتند از : 

برای فضاهای کوچک و یا جایی که تعداد مبلمان کم است، برای نشیمن پاف ها انتخاب مناسبی هستند و میتواند افراد را دور هم جمع کند و محیطی صمیمی را بوجود آورند.

جلوی مبلمان جهت دراز کردن پاها و رفع خستگی

فضایی برای قرار دادن سینی پذیرایی، مجلات، روزنامه ها، کنترل از راه دور، وسایل بازی، فیلم و ...

برای تغییر در فضای خود بجای صرف هزینه های زیاد، می توانید با کمترین هزینه و با تهیه پاف های رنگارنگ و با اشکال مختلف ظاهری زیبا و سرگرم کننده برای محیط زندگی و کار خود فراهم کنید.

همینطور می توانید هرسال برای به روز بودن و با مد پیش رفتن، پافی به رنگ سال رو برای دکوراسیون منزل خود تهیه کنید.
شما می توانید رنگ پاف رو هماهنگ با رنگ مبلمان و پرده و دیوارها و یا رنگی متضادف بسته به سلیقه و سبک دکوراسیون خود انتخاب کنید.

همچنین با انتخاب پارچه های لوکس و براق میتوان از پاف بعنوان یک کالای لوکس برای خانه های مدرن و لاکچری کمک گرفت و یا با پارچه هایی از جنس گلیم و جاجیم، خانه ی خود را به سبک سنتی و روستایی دیزاین کنیم.


نظر بدهید