×
آیا سوالی دارید؟
با خانم همتی آنلاین گفتگو کنید
Trolltunga Norway

چیدمان و فضا سازی در خانه های کوچک

2017/10/26 09:52:37 0 نظرات طراحی دکوراسیون,پذیرایی و اتاق نشیمن,

چیدمان و فضا سازی در خانه های کوچک

این روز ها با افزایش جمعیت و رو آوردن خانواده ها به کمجمعیت بودن و برقراری نظام تک فرزندی، زندگی در خانه های کوچک محصور شده و معماری موفقتر است که از کمترین فضا و زمین بیشتر استفاده را ببرد.

بنابراین خانه ها کوچک شده و فکر ها برای هرچه بهتر شدن وزیبایی و فضا سازی هم درگیرتر یعنی اگر آپارتمانی 50 متری داریم بتوانیم به زیباترین شکل آن را دیزاین کنیم و بهترین استفاده را از آپارتمان خود داشته باشیم.

در درجه اول فضا سازی مهمترین نکته ایجاد فضا های متنوع درخانه است اصلا متراژ پایین خانه مهم نیست ، هم این است که بتوانیم فضا های متنوع ایجاد کنیم . اتاق کار در نظر گرفتن مکانی به عنوان نهار خوری .

- فضای نشیمن

اتاق نشیمن
در اتاق نشیمن معمولاً  یک سرویس مبلمان و تلوزیون قرار میگیرد ( البته به سلیقه ممکن است تغییراتی داشته باشد)

همیشه چیدمان گرد یا مربع شکل باعث می شود که فضای پرت و غیر قابل استفاده بوجود بیاید بنابراین برای فضا های کوچک مبلمان های L بسیار می تواندبه استفاده بهینه از اتاق نشیمن به ما کمک فراوان کند. چون علاوه این افراد بیشتری هم روی مبلمان جا می گیرند میز هایی که کنار مبلمان قرار می گیرند را با میزهایتاشو عوض کنید.

بعد از روشن شدن تکلیف مبلمان نوبت به تلویزیون و میز آن میرسد که برای داشتن فضای بیشتر توصیه می شود که تلویزیون را روی دیوار نصب کنید واز قفسه ها یا شلف های روی دیوار استفاده کنید که هم زیبایی بصری تامین می شود وهم جایی برای نگهداری وسیله های مربوط به تلویزیون، باعث مرتبی و دسترس بودن آنلوازم ، CD ها و DVD ها و ........... می شود.

هنگامی که در اتاق نشیمن از المان هایی استفاده می کنیم درفضا صرفه جویی می کنیم حتما فضایی پیدا می کنیم که از آن به عنوان اتاق کار می شوداستفاده کرد یک میز کوچک و جمع و جور در گوشه ایی از اتاق و درست کردن قفسه ایی بالا برای نگهداری کتابها می توان این قفسه را تا سقف بالا برد که جایی بیشتر برای کتابها به وجود آورد.

به چند روش می توان یک فضا برای نهار خوری درست کرد اولا اینکه یک میز کوچک در کنجی از اتاق درنظر بگیریم که این ساده ترین و معمول ترین فضای نهار خوری خواهد بود.

مورد دیگر اینکه از کانتر آشپزخانه استفاده کنیم و یک طبقهدیگر زیر کانتر در نظر بگیریم و اندازه ای باشد که بتوان از آن به عنوان میز نهارخوری استفاده کنیم.

یک راه جالب هم استفاده از کمد هایی است که به حالت تاشو بتوان میزی را در آن تعبیه کرد و در تمام مدت یک فضای خالی داشت و هنگام صرف غذابا بیرون کشیدن میز ازکمدها میز نهار خوری ایده آل خود را داشت.
موضوع دیگری که بسیار حائز اهمیت است انتخاب رنگ مناسب است برایدیوار ها ، سقف، کفپوش، مبلمان و لوازم داخل خانه است. امر بدیهی در این مورداستفاده از رنگ های روشن است که فضا بزرگتر جلوه کند بنابراین هرچه رنگها تیره ترباشد خودمان با دست خودمان فضای کوچک خانه را کوچکتر کرده ایم.

کته بعدی نورپردازی است که البته این موضوع شخصی و سلیقهایی است اما می توان تمهیداتی قائل شد که زیبایی و فضای بهتری داشته باشیم اگربتوانیم نورپردازی خاصی داشته باشیم می توانیم از یک رنگ روشن گرم مثل رنگ سفیدی که به میزان کمی با رنگ زرد یا صورتی آمیخته شده استفاده کنید تا اتاق پر نور وزیبا شود.

نظر بدهید