نکته بسیار مهم در خرید مبلمان؛ فوم سرد بهتر است یا فوم گرم ؟

نوشته شده توسط مهدی عرفانیان 2016/11/13 17:43:45 0 نظرات

نکته بسیار مهم در خرید مبلمان؛ فوم سرد بهتر است یا فوم گرم ؟

\n\n

در تولیدات صنعت مبل و دکور فوم های پلی یورتان مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع فوم ها به دوصورت: فوم گرم و فوم سرد موجود می باشد. ولی در هنگام خرید مبل ما استفاده از کدام فوم در نشیمن مبل را ارجحیت بدهیم. 

\n\n

فوم سرد,فوم گرم,خرید مبلمان

\n\n

فوم گرم:

\n\n

فوم های گرم چون نحوه تولید آنها با  استفاده از کوره  می باشد و در دمای بالا تهیه و تولید می شود، به همین دلیل سفت تر  می باشد .

\n\n

البته این خاصیت به مرور از بین می رود و نرم می شود و در نهایت بعد از مدتی استفاده خاصیت ارتجاعی اولیه خود را از دست می دهد و بعد از بلند شدن از روی مبل اصطالحا جا می گذارد. طبیعی است استفاده از این فوم باعث کاهش قیمت مبل می شود.

\n\n

فو م سرد:

\n\n

در فوم سرد از حرارت غیر مستقیم یا دمای اندک استفاده می شود، که طبیعتا این  کار زمان بیشتری می برد. همین صرف زمان بیشتر باعث می شود تا ساختار مولکولی به صورتی باشد که جریان هوا در آن وجود داشته باشد. همین امر باعث می شود فوم بعد از استفاده به حالت اولیه خود برگردد و در گذر زمان براثر استفاده جا نگذارد. فوم سرد دارای طول عمر بیشتری می باشد به عنوان مثال: در صندلی های اتومبیل غالبا از فوم سرد استفاده می شود و ملاحظه می کنید بعد از مدت زیادی استفاده فقط نیاز است که روکش صندلی آن عوض شود.

\n\n

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

نظر بدهید