نکات کاربردی برای شستشوی مبلمان

نوشته شده توسط مبینا ابراهیمی 2016/12/07 10:02:07 0 نظرات

شستشو، نظافت و لکه گیری

\n\n

 

\n\n

تا چند سال پیش در اکثر خانه ها مبلمان استیل و مبلمان راحتی کمتر فقط در قسمت پذیرایی خانه مورد استفاده قرار میگرفت و تمام طول سال بر روی آن یک ملحفه ی سفید گذاشته می شده ئ اعضای خانواده حق نشستن بر روی آن را نداشتن و برای پذیرایی از مهمانها بوده است.

\n\n

اما امروزه کار کرد مبل تغییر کرده و در اکثر خانه ها به عنوان نشیمن استفاده میشود و کارکرد دیگری نظیر تخت خواب و میز نهار خوری نیز پیدا کرده است.

\n\n

بنابراین حجم استفاده از مبلمان منزل زیاد شده و از این رو شما حداقل سالی یک بار باید آنها را تمیز کنید.

\n\n

1-اگر لکه های روی مبل را زود تمیز نکنیم باعث زشتی مبلمان میشود.

\n\n

در مواقعی که نوشابه بر روی مبلمان منزل ریخت سریع روی لکه را با نمک آغشته کنید و بعد از چند دقیقه آن را با یک اسفنج نم دار پاک کنید تا اثر نوشابه از روی مبلمانتان پاک شود.

\n\n

2-اثر سیگار زردی یا سوختگی را نیز میتوان با قند از بین برد.روش پاک کردن خیلی ساده س باید حبه قند را روی جای سوختگی یا زردی آنقدر بمالید تا از بین برود.اگر لکه روی الیاف مصنوعی باشد میتوان آن را با آبلیمو از بین برد.

\n\n

3-برای تمیز کردن مبلمان راحتی  و مبلمان استیل که پارچه آن از جنس کرکدار است کمی شیر را روی قسمت لکه دار بریزید و با پنبه شروع به پاک کردن بکنید و بعد قسمتی که شیر ریخته اید را با آب و صابون تمیز کنید.

\n\n

4-پاک کردن جوهرنیز به این شکل است که ابتدا قسمت کثیف شده را خیس کنید و نمک رو آن بریزید بعد با پنبه شروع به پاک کردن کنید البته را دیگری نیز برای پاک کردن وجود دارد ابتدا محلول گلیسیرین آمونیاک را لکه بمالید و بعد از آن با پودر دستی و آب آن را تمیز کنید.

\n\n

5-اگر روی مبلتان را لکه چربی گرفته است نگران نباشید شما میتوانید با مقداری محلول نمک و الکل را روی آن بمالید.اما اگر جنس پارچه مبلتان از ابریشم باشد یک راه دیگری که ساده ترم هست وجود داردبا یک برگه کاغذ خشک کن روی لکه را پوشانده و اتو داغ شده را روی آن بمالید تا لکه محو شود.

\n\n

6-و در آخر در اغلب مفازه ها محلول های لکه بر وجود دارد که شما میتوانید تهیه و انواع لکه را پاک کنید فقط به روش نوشته شده مصرف لکه بر دقت کنید و از دستکش استفاده کنید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

نظر بدهید