×
آیا سوالی دارید؟
با خانم همتی آنلاین گفتگو کنید
Trolltunga Norway

نکاتی که در مورد یک مبل چرم باید بدانیم

2017/11/18 14:56:38 0 نظرات طراحی دکوراسیون,پذیرایی و اتاق نشیمن,مبل راحتی,


هنگامی که صحبتاز مبل و کاناپه  چرم می شود،شمابه یادظاهر برجسته و حسی که به ما می دهد، مقاومت و ماندگاری اش و حتی بوی خاص آن به خاطرما می آید.

سه نوع اصلی از چرم برای  مبلمان منزل وجود دارد (اغلب از پوست گاو) که به انواعی از آن درذیل اشاره میشود:

چرم با ذرات بالا:

این نوع چرم الزاما دارای کیفیت بالایی نیست.در واقع لایه ای از بخش مویی بیرونی پوست است. پوست های لکه دار یا آسیب دیده صیقلیداده شده و ذره هایی مشابه بر روی سطح آن ها مهر می شود. این نوع با نام "ذرات اصلاح شده" شناخته می شود.

چرم با ذرات بالای کامل:

این نوع نیز از لایه ی بالایی پوستمی آید، اما پوست اعلایی که بدون نقص است. بنابراین دانه های آن طبیعی و اصل بوده وکپی و مصنوعی نیستند.

چرم شکافته:

این نوع از لایه ی دوم یا سوم پوست بوده و شکننده تر، ناپایدارتر و در برابر کشش مصون تر است. این نوع چرم هیچ دانه ای ندارد و برای مبلمان مناسب نیست.
 مواردی که قبل از خریدیک مبل یا کاناپه چرمی باید آن ها را مد نظر داشته باشید

به شرح زیر است:

 یکی از مهم ترین اینموارد رتبه بندی و درجه چرم است. بهترین چرم برای مبلمان چرمی با گره های بیشتر و بافت قوی است. این نوع چرم ضخیم تر از انواع دیگر چرم هاست.

برای تصمیم گیری و قضاوت در خصوص کیفیت چرم باید آن را لمس کنید.چرمی با بهترین کیفیت چرمی است که هنگام لمس کردن منعطف و نرم باشد. چرم های درجه پایینتر که دارای گره کمی هستند هنگام لمس کردن بسیار خشک و بی انعطاف هستند.


این نوع چرمها پس از مدت زمان کوتاهی ترک می خوردند و اصطلاحاً می ترکند. البته تشخیص چرم خوباز چرم نامناسب به این آسانی هم نیست و نیاز به تجربه و مهارت دارد، اما روش مذکورمی تواند تا حد زیادی در تشخیص چرم مرغوب به شما کمک کند.
چرم ها در حالی که بسیار قوی هستند برای اینکه برای مدت طولانیروی فرم و زیبا بمانند نیاز به رسیدگی و مراقبت های خاص دارند.


نکته:

اگر می خواهید از محصول تمیزکننده ای برای اولین بار برایمبل چرم خود استفاده کنید، ابتدا آن را در یک نقطه ی نامشخص امتحان کنید.


نکات بیشتر برای مراقبت از مبل چرم:

-از قرار دادن مبل چرم نزدیک منبع گرما مانند شومینه خودداری کنید

-برخی از چرم ها در معرض نور مستقیم خورشید رنگ پریده می شوند

-از صابون ها، پاک کننده های ساینده، واکس ها، روغن ها یا آب بیش ازحد استفاده نکنید

-غذاهای چرب و دست و پاهای آلوده می توانند مشکل ساز شوند. یک چرم روکشدار غیر جذاب انتخاب کنید که به راحتی تمیز شود یا سراغ چرم مصنوعی بروید

-به توصیه ی متخصصان چرم های آنیلین کامل را به صورت نقطه ای تمیز نکنید

-تا جایی که می توانید در اقلیم های گرم و مرطوب (نزدیک به دریا) ازچرم استفاده نکنید. زیرا در این آب و هوا، پوست برهنه به آن می چسبد، لکه های شیرینیبه داخل آن نفوذ می کند و ذرات ماسه بر روی آن خراش می اندازد.

برچسب ها: مبل اداری مبل

نظر بدهید