×
آیا سوالی دارید؟
با خانم کیانی آنلاین گفتگو کنید
Trolltunga Norway

مبلمان را چگونه بچینیم-قسمت اول

نوشته شده توسط مهدی عرفانیان 2016/11/23 12:25:58 0 نظرات طراحی دکوراسیون,پذیرایی و اتاق نشیمن,مبل استیل،کلاسیک،سلطنتی,مبل راحتی,

طرز قرار گرفتن مبلمان در منزل شما به خصوص زمانی که مبلمان راحتی باشد و شما بخواهید از مهمانان هایتان بر روی آن پذیرایی کنید نحوه چیدمان آن بسیار مهم است.

\n\n

 

\n\n

نقطه عطف در چیدمان مبلمان

\n\n

1- در طراحی چیدمان مبلمان راحتی نقطه عطف ایجاد کنید

\n\n

هنگامی که به یک محیط وارد میشوید مهمترین وسیله دکوراسیون آن محیط توجه را به خود جلب می کند.

\n\n

در دکوراسیون نشیمن به سبک انتقالی وجود تابلو یا یک اثر هنری که به دیوار آویزان است به هنگام ورود توجهات را به خودش جلب میکند. بنابراین این تابلو یا اثر هنری یک نقطه عطف در محیط وارد شده است. با این عمل علاوه بر اینکه تعادل و تقارن در فضای داخلی بوجود می آید،رنگ خنثی دیوار وسبک مبل راحتی را هم نادیده میگیرد.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

چیدمان مبلمان در منزل

\n\n

2-استفاده از مبلمان ال

\n\n

مبل ال به گونه ای است که مانور زیادی میشود در آن ایجاد کرد.اگر در فضایی که مبلمان ال در آن استفاده شده فضا زیاد باشد میتوان به کمک یک مبل تک که در مقابل مبل ال قرار میگیرد دکوراسیون مبلمان رو تکمیل میکنیم.اگر میخواهید از این دکوراسیون برای چیدمانتون استفاده کنید،بهتر است جنس پارچه به کار رفته در مبلمان ال به صورت کتان،نخی یا پلی استرو رنگ آن خنثی باشد،و برعکس آن برای مبل تک نفره پارچه به رنگ متفاوت و طرح دار به کار برد.

\n\n

میتوان رنگ های کمی را به دکوراسیونمون اضافه کنیم با استفاده از کوسن و وسایل دکوری و تزیینی کوچک.سعی شود تعادل رنگ های متفاوت در محیطمان زیاد نشود،تا حرکت چشمها به همه جا  باشد.این نوع چیدمان هم باعث ایجاد فضای بیشتری برای نشستن و حتی دراز کشیدن میشود.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

استفاده از مبلمان ال در منزل

\n\n

3- ساختارهای معمول را بشکنید

\n\n

اکثر افراد هنگامی که می خواهند یک فضایی را دکور و چیدمان کنند،سعی میکنند که مبلمان منزل خود را در امتداد دیوار جای دهند.می توانید طراحی خود را اینگونه انجام دهید که مبلمان را در وسط فضا و شناور قرار دهید. به این نوع چیدمان نقشه فضایی چیدمان مبلمان راحتی در فضا که فضایی پویا و پر تحرکی را به وجود می آورد که حس شادابی بیشتری به شما می دهد.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

چیدمان نامنظم مبلمان در منزل

\n\n

4-چیدمان مبل ها به شکل مربع

\n\n

یکی از روش هایی که برای قرار گیری مبلمان از آن استفاده میشود چیدمان به شکل مربع می باشد.ابتدا در فضای مربوطه یک مربع فرض کنید و سپس مبلمان منزل تون را در امتداد اضلاع آن قرار دهید.این نوع چچیدمان در فضا مخصوص گفت و گو با میهمانان است چون همه میتوانند همدیگر را ببینند.معمولا در محیط هایی که کشیده و بزرگ باشد میتوان از این نوع چیدمان استفاده کرد.اگر فضای مربوطه به قدر کافی بزرگ باشد که مبلمان, راحتی رفت و آمد افراد را مشکل ساز نکند پیشنهاد میشود که برای ایجاد چیدمان حالت مربعی از ترکیب مبل، کاناپه، صندلی، نیمکت و... استفاده کنید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

ست کردن فرش و مبلمان

\n\n

با توجه به طولانی بودن پست این مطلب را در دو بخش ارائه کرده ایم. برای مشاهده قسمت دوم اینجا را کلیک نمائید.

نظر بدهید