×
آیا سوالی دارید؟
با خانم عاشوری آنلاین گفتگو کنید
Trolltunga Norway

انتخاب مبلمان فضاهای کوچک

2017/07/02 14:36:48 0 نظرات طراحی دکوراسیون,مبل راحتی,

8 راهنمای ساده برای انتخاب مبلمان فضاهای کوچک

سخت ترین قسمت در مورد دکوراسیون یک خانه کوچک انتخاب مبلمان است. همه کسانی که در خانه های کوچک آپارتمانی زندگی می کنند خوب می دانند که جای دادن و چیدمان همه مبلمان و وسایل خانه چقدر کار مشکلی است. به همین دلیل به مطالبی میپردازیم که در این زمینه کاربردی باشد.

 

1.مبلمان سبک وجمع وجورانتخاب کنید

اگر یک اتاق کوچک دارید باید آن را با قطعه های سبک وزن یا مبلمان ساخته شده از موادی مانند شیشه تهیه کنید.اینگونه فضای اتاق شما بزرگ و دل باز به نظر میرسد.

 

مبلمان

 

2.مبلمان کوچک و بزرگ در کناریکدیگر

برای اینگونه فضاها نباید یک دسته از قطعات کوچک مبلمان را انتخاب کنیم به دلیل اینکه اتاق شما را شلوغ، کسل کننده و تکراری جلوه میدهد.در عوض انتخاب قطعه های کوچک تر و بزرگ تر درکنارهم  به فضای شما نظم خاصی میدهد.

 

مبلمان

 

3.استفاده از مبلمان دیواری

با قرار دادن مبلمان خود روی دیوارها موجب بزرگ تر دیده شدن فضای خود شوید.اینگونه اتاقتان اجازه میدهد تا فضای باز بیشتری را احساس کنید.

چند نمونه فوق العاده شامل میزهای دیواری، میز ناهارخوری یا میز کنسول وهمچنین قفسه های باز محبوب است.

 

مبلمان

 

4.انتخاب مبلمان تک رنگ

حتی اگر قطعات بزرگ مبلمان را که ساده وتک رنگ باشند در یک اتاق کوچک قرار دهید اینگونه به نظر میرسد که سبک و بی وزن هستند و بهتر میتوانند در دکور قرار گیرند.از مبلمان سفید برروی دیوارهای سفید استفاده کنید تا در پس زمینه ناپدید شوند.

 

مبلمان

 

6.مبلمان های چندمنظوره

اینگونه مبلمان ها میتواند بهترین انتخاب برای فضاهای کوچک باشد.مبلمان های چندمنظوره از چند قطعه تشکیل میشوند.مانند مبلی که به عنوان یک تخت دوبرابر میشود.ویا 3قطعه جداگانه که میتواند مقدار فضایی که یک مبل میتواند اشغال کند را دربرگیرد.

 

مبلمان

 

7.مبلمانی که قابلیت تبدیل شدن دارند

یک کاناپه ی قابل تبدیل بسیارعالی و ایده ال است. برای مثال اگر شما اتاق مهمان ندارید،  این می تواند بیشتر به عنوان یک مبل در نظر گرفته شود اما در صورت لزوم می تواند به یک تخت راحت تبدیل شود.ویا میتواند شامل فضای ذخیره سازی مخفی نیز باشد.

 

مبلمان

 

8.میز جلو مبلی چندمنظوره

خانه های کوچک معمولا جای مشخصی برای کار و مطالعه ندارند.از این رو میتوانید این نوع میز را انتخاب کنید.تا در مواقع کاری از آن استفاده کنید و بعد به حالت اول بازگردانید.

 

مبلمان

نظر بدهید