انتخاب پارچه رومبلی برای مبل های سلطنتی و راحتی

اگر از دکوراسیون منزل خود خسته شده اید تغییر پارچه های مبلمان یکی از بهترین روش ها برای تغییرات است.البته برای انتخاب پارچه ی رومبلی علاوه بر سلیقه شخصی باید براساس سبک چیدمان و دکوراسیون تصمیم گرفت.

چیدمان اکثر خانه های ایرانی تلفیقی از سبک های مدرن و کلاسیک است.


انتخاب پارچه رومبلی مناسب

در مرحله اول باید نوع مبلمان مشخص باشد تا بتوانیم مناسب ترین بافت و طرح پارچه را انتخاب کنیم.اگر نحوه انتخاب روکش مبل و صندلی به درستی صورت گیرد می تواند شاهکار بزرگی در دکوراسیون شما خلق کند.

مبلمان سبک کلاسیک استیل و سلطنتی هستند که معمولا به فضای بزرگ تری برای چیدمان احتیاج دارند.و مبلمانی که به سبک مدرن هستند ساده تر،با فرم و حجم کوچک تر هستند.در انتخاب پارچه باید مساحت فضای خود را در نظر بگیرید.اگر اتاق نشیمن کوچک تری در اختیار دارید استفاده از پارچه های ساده بهترین و مناسب ترین انتخاب است.و برعکس اگر نشمین بزرگ تری دارید می توانید از پارچه های طرح دار استفاده کنید.و البته برای جلوه بخشیدن به این مبلمان می توانید با پارچه ای که ساده است کوسن هایی طرح دار و یا برعکس انتخاب کنید. پس مناسب ترین روش برای فضاهای بزرگ به کاربردن مبلمان کلاسیک با پارچه ی طرحدار است که می شود در کنار آن پارچه های ساده را نیز به کار برد.که این موضوع کاملا به بافت و طرح پارچه ها بستگی دارد.

در خانه های نقلی سبک مدرن طرفدار بیشتری دارد.مبلمانی با فرم منظم و جمع و جور مخصوص این فضاهاست. پس بهتر است با انتخاب رنگ های شاد و ساده برای اتاق نشیمن کوچک موجب بزرگ تر دیده شدن فضا شویم. این به این معنی نیست که شما نمی توانید از پارچه های طرح دار استفاده کنید بلکه با تلفیق ساده ای از این دو نوع پارچه استفاده کنید. به طور مثال می توانید از پارچه های طرح دار برای صندلی های تک نفره و کوسن ها استفاده کنید.