8 نکته که باید قبل از خرید مبل استیل به آن توجه کنید + فیلم آموزشی


مبل استیل یکی از انواع بسیار پرطرفدار مبلمان است که درواقع نام آن به اشتباه از واژه انگلیسی (style) گرفته شده است. درحالی که در ساختار آن به هیچ عنوان از استیل استفاده نشده و کاملا از چوب تشکیل می‌شود.

مبل استیل به علت نقوش برجسته و منبت‌کاری‌هایی که بر روی آن صورت می‌گیرد، به آن ظاهری مجلل و شیک بخشیده و به همین علت بسیار مناسب استفاده برای کسانی است که به دکوراسیون مجلل و سلطنتی علاقه دارند.

پیش از خرید مبل استیل بسیار مهم است که نکاتی را درنظر داشته باشید تا خریدی مطمئن و رضایت‌بخش را تجربه نمایید. در ادامه ما به ذکر 8 نکته که پیش از خرید باید درنظر بگیرید اشاره می‌نماییم.


مشاهده این محصول

1-متراژ خانه

اولین نکته‌ای که باید درنظر داشته باشید توجه به متراژ خانه است.اگر شما خانه کوچکی دارید نباید از مبل استیل استفاده کنید زیرا فضای زیادی را اشغال می‌کند و اگر قصد دارید تنها یک دست مبل در منزلتان بچینید بهتر است که آن یک دست مبل، استیل نباشد چراکه استفاده از مبل استیل در طولانی مدت موجب خستگی می‌شود و بهتر است دو دست مبل یکی استیل و دیگری راحتی در منزل داشته باشید تا مبلمان راحتی جهت استفاده خانوادگی و مبل استیل جهت استفاده در هنگام مهمانی‌ها و مراسم مختلف قرار بگیرد.

حتما قبل از خرید مبل استیل ابعاد فضایی که می‌خواهید مبلمانتان را در آنجا قرار دهید و همچنین ابعاد مبل را در نظر بگیرید. علاوه بر این مسئله، حتما باید ابعاد مبلمان شما کاملا متناسب با فضای منزل شما باشد. استفاده از مبلمان حجیم در فضاهای کوچک اصلا مناسب نیست و موجب کوچکتر نشان داده شدن فضا می‌شود. دقیقا این مسئله به صورت برعکس هم صدق می‌نماید. استفاده از مبلمان کم حجم و کوچک در فضاهای بزرگ موجب از بین رفتن تناسب فضایی شده و ظاهر بدی به فضای شما می‌بخشد.

مبل‌های استیل اکثرا به صورت 7 نفره و 9 نفره هستند، شما می‌توانید وابسته به متراژ فضای موجود خود نوع این مبلمان را انتخاب نمایید.


مشاهده این محصول


2-در نظر گرفتن ورودی خانه

اکثر افراد هنگام خرید مبل استیل ورودی خانه را در نظر نمی‌گیرند و این مسئله موجب بروز مشکلاتی می‌شود. بنابراین باید حتما پیش از خرید مبل استیل، ابعاد ورودی منزل خود را در نظر بگیرید و سپس متناسب با ابعاد ورودی مبلمان خود را انتخاب نمایید.


3-انتخاب پارچه

انتخاب پارچه مبل استیل بسیار مهم است. حتما بررسی کنید تا پارچه باکیفیت و مرغوبی برای مبلمان خود انتخاب نمایید. استفاده از پارچه مرغوب موجب افزایش طول عمر مبل شما شده و دیرتر دچار آسیب‌هایی نظیر رنگ رفتگی، پارگی و... می‌شود. همچنین رنگ پارچه‌ای را انتخاب کنید که با لوازم دیگر منزلتان هماهنگی داشته باشد. به طور کلی بسیار مهم است که شکل ظاهری مبلمان شما با سایر لوازم منزلتان هماهنگی داشته باشد تا دکوراسیون منزل شما جلوه زیباتری داشته باشد.

   مطلب پیشنهادی: 

 راهنمای انتخاب پارچه مبل استیل و سلطنتی   4- روحیات خود را در نظر بگیرید

اگر فردی هستید که به تغییر دکوراسیون علاقه دارید و لوازم منزل خود را هرچند وقت یک بار تعویض می‌کنید بهتر است هزینه زیادی را جهت تهیه مبلمان استیل مصرف نکنید تا هر بار برای تعویض مبلمان خود هزینه‌های بالایی را متحمل نشوید. اما اگر قصد دارید مبلمانی تهیه کنید که برای مدت طولانی از آن استفاده نمایید، در این شرایط تحقیق و بررسی‌های خود را به طور کامل انجام داده و مبلمان باکیفیتی تهیه نمایید. از این رو اگر هزینه بسیاری هم جهت تهیه مبل استیل خود صرف نمایید، اگر این هزینه‌ها در جهت دریافت محصولی بسیار باکیفیت باشد، ارزشمند بوده و می‌توانید برای مدت زمان طولانی‌تری از آن استفاده نمایید. بنابراین پیش از خرید مبل استیل باید کاملا روحیات و سلیقه خود را در نظر بگیرید.


مشاهده این محصول

5-انتخاب چوب

بیشترین قسمت مبل استیل را چوب تشکیل میدهد پس برای کلاف و ساختمان مبل خود چوبی را انتخاب کنید که بسیار مقاوم باشد. این دسته از چوب‌های مقاوم شامل چوب‌های راش و گردو است. همچنین به دلیل آنکه از این چوب‌ها در تاج و پایه‌های مبل استیل هم استفاده می‌شود و بر روی این چوب‌ها منبت‌کاری و نقش‌های برجسته کار می‌شود، استفاده از چوبی که رنگ و ظاهر زیبایی داشته باشد بر کیفیت و زیبایی این نقوش می‌افزاید. بنابراین پیش از خرید، از کیفیت، دوام 

و زیبایی چوب به کار رفته در ساختار مبلمانی که تهیه می‌فرمایید کاملا آگاه باشید.6-فوم

دقت کنید که فومی که در ساختار مبلمان استفاده می‌شود، از نوع فوم سرد باشد. فوم سرد حالت ارتجاعی داشته و هنگامی که از روی مبل بلند می‌شوید به حالت اولیه خود برمی‌گردد. اما فوم گرم پس از بلند شدن از روی مبل، با تاخیر به حالت اولیه خود برمی‌گردد و همچنین و پس از استفاده کوتاه مدت از مبلمان، قابلیت خود را از دست می‌دهد. به همین علت استفاده از فوم سرد و HR در پشتی و نشیمن مبلمان از جمله نکاتی است که حتما باید به آن توجه نمود.7-گارانتی و فاکتور معتبر

توجه داشته باشید که مبلمان شما حتما دارای گارانتی باشد و در فاکتور ارائه شده جنس چوب، نوع فوم و نوع پارچه ذکر شده باشد. در این شرایط شما یک تضمین قابل اطمینان برای مبلمانی که تهیه می‌کنید خواهید داشت. بنابراینبه هیچ وجه مبلمانی را که دارای گارانتی نیستند تهیه ننمایید و حتما از فروشنده درخواست گارانتی و فاکتور معتبر نمایید.8- منبت‌کاری

یکی از بارزترین ویژگی‌های مبل استیل استفاده از منبت‌کاری و نقوش برجسته در طراحی مبلمان است. بنابراین باید بسیار توجه داشته باشید که منبت‌کاری‌های صورت گرفته در مبلمان کاملا بدون ترک و شکستگی و به صورت کاملا تمیز و متقارن باشند چراکه منبت‌کاری صورت گرفته بر ری مبلمان از بارزترین مشخصاتی هستند که در ظاهر مبل استیل به چشم می‌آیند و به همین علت بسیار مهم است تا این منبت‌کاری‌ها کاملا تمیز و زیبا باشند.این 8 نکته‌ای که ذکر شد، از کلیدی‌ترین و مهم‌ترین نکاتی هستند که پیش از خرید مبل استیل باید به آنها توجه نمایید و درنظر گرفتن هریک از آنها باعث می‌شود که انتخاب مطمئن‌تر و بهتری داشته باشید. اطمینان داشته باشید که پیش از خرید هر وسیله‌ای اگر به طور کامل در مورد آن تحقیق کنید و نیازها و شرایط خود را درنظر بگیرید، قطعا انتخاب بسیار مناسبی خواهید داشت و از خرید خود پشیمان نخواهید شد.


 مشاهده تمامی  انواع مبلمان استیل 20دکور


مشاهده این محصول