چیدمان درست و اصولی هر دکوراسیونی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چیدمان هر دکوراسیونی باید بر اساس سلیقه، سن و جنسیت فرد صورت گیرد و اگر متناسب با این موارد نباشد افراد از اتاق خسته می‌شوند و دوست ندارند اوقات خود را در آن سپری کنند. معمولاً چیدمان اتاق پسر دشوارتر از اتاق دختر است و چیدمان اتاق پسر نوجوان و کودک برخلاف اتاق بزرگ‌سالان باید ترکیبی از محیط خواب و استراحت، بازی و مطالعه باشد و با سلیقه کودکان سازگاری و همخوانی داشته باشد تا بتوانند در اتاق به‌خوبی استراحت کنند و تکالیف خود را انجام دهد. چیدمان اتاق پسر باید به‌گونه‌ای باشد که استقلال وی از بین نرود و متناسب با جنسیت او باشد. در این نوشتار قصد داریم شمارا با نکات مهم در چیدمان اتاق پسرانه آشنا نماییم.


مشاهده این محصول


نکاتی در چیدمان اتاق پسرانه

به‌طورکلی دکوراسیون اتاق پسرانه چه کودک و چه نوجوان باید به‌گونه‌ای باشد که میان فضاهای مختلف آن جداسازی شده باشد یعنی محیط استراحت آن جدا از محیط مطالعه و بازی او باشد تا کودک بتواند کارهای خود را به‌درستی انجام دهد. البته چیدمان سیسمونی نوازاد پسر دارای نکات جداگانه مخصوص به خود است. برخی از نکات مهم در چیدمان اتاق پسر بچه عبارت‌اند از:

1. رنگ اتاق پسر

 رنگ مناسب در چیدمان اتاق پسر باید با توجه به سلیقه او انتخاب شود و یا برای انتخاب رنگ با طراحان داخلی در این زمینه مشورت کنید. انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون اتاق کودک در درجه اول بستگی به سلیقه فرزندتان و میزان سن او دارد، پسرها دوست دارند که چیدمان اتاق آن‌ها کاملاً مطابق با سلیقه خودشان باشد چراکه تصور می‌کنند استقلال آن‌ها حفظ‌شده است. برخی از رنگ‌ها در دکوراسیون به‌عنوان رنگ دخترانه شناخته می‌شوند مثلاً رنگ‌های صورتی، بنفش، طلایی و ... بیشتر در چیدمان اتاق دختربچه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد اما استفاده از رنگ‌هایی مانند قرمز، آبی و خاکستری مناسب چیدمان اتاق پسرها است؛ بنابراین اولین نکته در رنگ آمیزی اتاق کودک پسر در نظر گرفتن انتخاب و سلیقه شخصی او است.


مشاهده این محصول


2. استفاده از تم و وسایل پسرانه

اگر فرزند پسر شما سن زیادی ندارد برای او یک تم و یا شخصیت کارتونی پسرانه انتخاب نمایید، اغلب پسربچه‌ها به شخصیت‌های کارتونی قدرتمند مانند مرد عنکبوتی و بتمن علاقه‌مند هستند و هنگامی‌که وسایل اتاق آن‌ها را با این تم انتخاب نمایید از فضای اتاق خود لذت می‌برند و اوقات خود را در آن سپری می‌کنند. اگر وسایل اتاق او را با طرح کارتونی موردعلاقه او انتخاب نکرده‌اید می‌توانید برچسب‌های کارتونی را خریداری کنید و به وسایل او بچسبانید و یا از پوسترهای موردعلاقه او در تزئین اتاق استفاده نمایید همچنین برای چیدمان اتاق پسر بهتر است از تختخواب‌هایی که به شکل ماشین، قایق و یا سایر وسایل پسرانه هستند استفاده کنید و همچنین می‌توانید از مبلمانی که به شکل توپ هستند در اتاق او استفاده نمایید تا چیدمان اتاق فرزند پسرتان کاملاً مطابق با جنسیت او باشد.
3. استفاده از وسایل ورزشی

پسرها معمولاً پرجنب‌وجوش تر از دخترها هستند و انرژی زیادی دارند؛ بنابراین بهتر است در چیدمان اتاق پسر وسایلی را جهت تخلیه انرژی او استفاده نمایید. برای این کار ایده‌های زیادی وجود دارد مثلاً می‌توانید یک تور بسکتبال به دیوار اتاق او نصب نمایید و در تزئین دکور اتاق از وسایل شکستنی استفاده نکنید تا بتواند به‌راحتی در اتاق ورزش کند. همچنین می‌توانید یک صفحه دارت خریداری کرده و آن را به دیوار اتاق نصب نمایید. به ‌طور کلی انتخاب وسیله ورزشی متناسب بستگی به ورزش موردعلاقه کودکتان دارد اما برخلاف تصور اغلب افراد قرار دادن تور بسکتبال و کیسه‌بوکس در صورت حفظ نکات امنیتی اصلاً کار اشتباهی نیست. با این روش انرژی آن‌ها به‌صورت صحیح تخلیه خواهد شد.4. استفاده از کاغذدیواری و دیوار پوش‌های مناسب

 نکته دیگری که باید در چیدمان اتاق پسر به آن توجه داشته باشید طرح دیوارها و سقف اتاق او است. برای چیدمان اتاق پسر بهتر است از طرح‌های ساده استفاده نکنید همچنین تنها از یک رنگ و رنگ‌های خنثی و مات استفاده نکنید. هرچند که رنگ آبی ‌رنگ شناخته‌شده جهت دکوراسیون اتاق پسرها است اما باید در کنار آن از رنگ‌های شاد نیز استفاده کرد تا محیطی سرد به وجود نیاید. استفاده از رنگ‌های متضاد در چیدمان اتاق پسرها موجب افزایش انرژی و روحیه او خواهد شد؛ بنابراین .در انتخاب کاغذدیواری اتاق پسر از رنگ‌های متضاد استفاده نمایید


   مطلب پیشنهادی: 8 نکته برای چیدمان اتاق دختر بچه   

مثلاً می‌توانید کاغذدیواری سقف اتاق او را زمین فوتبال انتخاب نمایید و یا دیوار پوش‌های سه‌بعدی شخصیت کارتونی مورد علاقه او را خریداری کنید و یا اگر کودک شما از آن دسته افرادی است که به اکتشافات و مطالب علمی علاقه‌مند است از کاغذدیواری‌های سطح کره زمین و یا کهکشان استفاده نمایید. اگر پسر شما خردسال است بهتر است از دیوار پوش‌ها و کف‌پوش‌های فومی استفاده کنید تا هنگام بازی کردن و افتادن اتفاقی برای او نیفتد. به‌طورکلی بهتر است از وسایل نوک‌تیز و لبه‌دار در اتاق پسربچه‌ها استفاده نکنید زیرا پسرها تحرک زیادی دارند و ممکن است هنگام برخورد با این وسایل دچار آسیب شوند.


مشاهده این محصول


5. جداسازی بخش‌های مختلف اتاق پسر

در چیدمان اتاق پسر بچه‌ها توصیه می‌شود که محیط استراحت، مطالعه و بازی از هم جدا باشند. تختخواب را در گوشه‌ای دنج و در بهترین مکان اتاق‌خواب قرار دهید و میز مطالعه را پشت به تخت قرار دهید تا هنگام مطالعه خواب‌آلود نشود و تمرکز او به هم نخورد؛ بنابراین بهتر است اتاق پسربچه دارای ابعاد بزرگی باشد تا بتوان محیط را جداسازی کرد.


مشاهده این محصول


6. استفاده از قفسه‌های مناسب

اغلب پسربچه‌ها نامنظم هستند؛ بنابراین در چیدمان اتاق پسر بهتر است از کمدها و قفسه‌های طبقه‌بندی‌شده استفاده نمایید تا از به‌هم‌ریختگی اتاق جلوگیری کنید. همچنین می‌توانید یک چوب‌رختی را در پشت در اتاق قرار دهید تا لباس‌های خود را روی آن آویزان نماید.


مشاهده این محصول


مشاهده تمامی لوازم اتاق کودک 20 دکور


این مطلب توسط سایت 20 دکور در جهت راهنمایی شما برای چیدمان اتاق پسر به‌صورت اصولی و درست تهیه‌شده است. 20 دکور ارائه‌دهنده انواع لوازم دکوراسیون و مبلمان منزل و اتاق پسر است که دارای مدل‌های بسیار متنوع و جدید بوده و در ساخت وسایل دکوراسیون اتاق پسر از مواد مرغوب و باکیفیت استفاده می‌نماید. برای دیدن مدل‌های متنوع و جدید سرویس چوب و سایر وسایل دکوراسیون کودک به آدرس اینستاگرام و یا سایت 20 دکور مراجعه کرده و در صورت انتخاب مورد دلخواه خود آن را به‌صورت اینترنتی سفارش دهید و هنگام خرید نیز می‌توانید از تخفیف برخوردار شوید همچنین اگر هنگام ارسال وسایل شما دچار شکستگی شود 20 دکور به‌راحتی آن را تعویض می‌نماید؛ بنابراین خریدی مطمئن و آسان را با 20 دکور تجربه خواهید کرد.