تختخواب جزء اصلی هر اتاق‌خوابی را تشکیل می‌دهد، اتاق‌خواب باید به‌گونه‌ای چیده و تزئین شود که احساس آرامش و استراحت را به افراد القا نماید ازآنجایی‌که تختخواب‌ها دارای مدل‌های متفاوتی هستند و در اندازه‌های مختلفی عرضه می‌گردند ست کردن آن‌ها با سایر وسایل اتاق کار سختی نیست اما تنها ست کردن وسایل موجب زیبایی نمی‌شود و باید به تزئین اتاق‌خواب هم توجه داشت. تزئین بالای تخت یکی از مواردی است که بر زیبایی دکوراسیون اتاق‌خواب شما می‌افزاید، در این مطلب قصد داریم شمارا با انواع تختخواب‌ها و تزئین بالای تخت آشنا نماییم


انواع مدل‌های تختخواب

تختخواب‌ها در اندازه‌های مختلف مانند تک‌نفره، دونفره، تخت کودک، تخت نوجوان و ... ساخته می‌شوند همچنین دارای شکل‌های مختلفی مانند دایره‌ای، مستطیل و مربع هستند و در ساخت تختخواب‌ها از متریالی همچون چوب، ام دی ف، چرم، فلز و مواد دیگری استفاده میشود اما هرکدام از این جنس‌ها دارای مدل‌های متفاوتی می‌باشند برخی از مهم‌ترین مدل‌های تختخواب عبارت‌اند از:

- تختخواب سلطنتی:

این نوع جزء یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین مدل‌ها می‌باشد که تاج تخت تراشکاری شده و دارای طرح ظریفی می‌باشد، تخت سلطنتی از چوب‌های باکیفیت ساخته‌شده است و معمولاً به‌صورت دونفره می‌باشد و فضا را لوکس جلوه می‌دهد و مناسب اتاق‌خواب‌هایی می‌باشد که سایر وسایل آن مانند میز آرایشی و پرده مدل سلطنتی و کلاسیک دارد و با این وسایل ایجاد همخوانی خواهد نمود.

مشاهده این محصول


- تختخواب مدرن:

در طراحی این تختخواب‌ها از طرح‌های خلاقانه استفاده‌شده است و با سبک قدیمی و سلطنتی متفاوت است در این نوع تخت معمولاً از رنگ‌های روشن استفاده‌شده و مدل‌های متنوعی دارد. یکی ازانواع تخته‌ای مدرن تخت متحرک می‌باشد که پایه‌های آن دارای چرخ بوده و می‌توان به‌راحتی زیر آن را تمیز کرد و وسایل زیر آن را جابه‌جا نمود.

- تختخواب زیرشیروانی:

این نوع بیشتر در اندازه‌های تک‌نفره ساخته میشود و بیشتر مناسب اتاق‌هایی است که فضای کمی دارد به عبارتی این تخت‌ها دارای ارتفاع بلندی بوده و زیر آن خالی می‌باشد تا بتوان فضا را بهینه‌سازی کرد و وسایل دیگر مانند کمد، میز، مبل و ... در زیر آن قرار داد این تخت‌ها ظاهری بسیار زیبا داشته و بر زیبایی اتاق شما می‌افزایند.

- تختخواب‌های کشودار و کابین دار:

در زیر این تخت‌ها قفسه‌هایی مانند کمد برای نگهداری لباس، کفش و دیگر وسایل وجود دارد و برخی از آن‌ها قفسه نداشته و تنها دارای چند کشو بوده و مکان کمتری برای نگهداری وسایل دارند این نوع تخت در هر دو مدل تک‌نفره و دونفره عرضه می‌گردند.

- تختخواب دوطبقه:

این تخت برای مکان‌هایی همچون پادگان‌ها، خوابگاه‌ها و اتاق دوقلوها مورداستفاده قرار می‌گیرد و دارای دو جنس فلزی و چوبی می‌باشد.

- مبل تختخواب‌شو:

این تخت در حالت عادی مانند یک مبل می‌باشد و می‌توان هنگام نیاز آن را بازنموده و به‌عنوان تخت از آن استفاده کرد این نوع بیشتر مناسب فضاهای کوچک و محیط‌های کار می‌باشد.

مشاهده این محصول

تزئین بالای تخت

هرکدام از تختخواب‌ها دارای مدل‌های متفاوتی بوده و نمی‌توان بالای برخی تخت‌ها را تزئین نمود مثلاً تخته‌ای دونفره به علت داشتن ارتفاع زیاد نمی‌توان بالای آن را تزئین نمود و می‌توان پایه‌ها و قسمت‌های دیگر را تزئین کرد اما مدل‌های زمینی را می‌توان با استفاده از روش‌های زیادی تزئین نمود. برخی از روش‌های تزئین بالای تخت عبارت‌اند از:

- استفاده از کاغذدیواری یا دیوار پوش:

برای جلوگیری از یکنواختی ظاهر تخت می‌توانید بالای تخت را با استفاده از کاغذ دیوارهای متناسب و یا دیوار پوش‌های سه‌بعدی تزئین نمایید تا جلوه تخت شما بیشتر شود.- استفاده از تابلوهای نقاشی:

یکی دیگر از روش‌های تزئین بالای تخت استفاده از تابلوهای نقاشی می‌باشد هرچه اندازه این تابلوها بزرگ‌تر باشد جلوه تخت شما بیشتر خواهد بود می‌توانید سبک نقاشی را متناسب با تخت مدرن یا کلاسیک انتخاب نمایید همچنین می‌توانید اندازه تابلو را کاملاً اندازه فضای بالای تخت در نظر بگیرید و کل دیوار را با تابلو نقاشی بپوشانید.- استفاده از دکور یا قفسه:

قرار دادن دکور یا قفسه نیز بر زیبایی اتاق‌خواب شما می‌افزاید با این کار هم می‌توانید وسایل تزئینی را در دکور قرار داده و هم وسایل ضروری را تا هنگام نیاز به‌آسانی به آن‌ها

دسترسی داشته باشید.

- استفاده از آینه:

یکی دیگر از تزئین‌های بالای تخت استفاده از آینه و یا لامپ‌های نورپردازی می‌باشد این تزئین بیشتر مناسب اتاق‌های کوچک و تاریک است چراکه فضا را روشن‌تر و بزرگ‌تر نشان خواهد داد و سعی نمایید از آینه‌های بزرگ استفاده کنید تا فضای بالای تخت به‌طور کامل پر شود.- استفاده از قاب عکس:

برای تزئین بالای تخت همچنین می‌توانید از قاب عکس‌های کوچک خانوادگی استفاده نمایید و تعداد زیادی قاب عکس را به‌صورت نامتقارن بر دیوار روی تخت بکوبید.- استفاده از گل مصنوعی و طبیعی:

همچنین می‌توانید از گل‌های مصنوعی و طبیعی برای تزئین بالای تخت استفاده کرده و یا گل‌ها را به تاج تخت بچسبانید.

- استفاده از لوستر:

برای تزئین بالای تخت می‌توانید از لوسترهای چوبی و مدرن نیز استفاده کنید بهتر است لوستر از نوع دیواری باشد تا علاوه بر جنبه تزئینی بر روشنایی اتاق نیز بیفزاید.

- قرار دادن کتابخانه در پشت تخت:

یکی دیگر از روش‌های تزئین بالای تخت استفاده از کتابخانه می‌باشد به این صورت که قفسه‌های کتابخانه را پشت تخت قرار داده و تخت را به آن بچسبانید این کار علاوه بر جنبه

تزئینی فضا را نیز بهینه‌سازی می‌نماید.- استفاده از آویز:

این نوع تزئین بیشتر مناسب اتاق‌های کودکان می‌باشد شما می‌توانید با نصب آویزهای عروسکی بر زیبایی اتاق آنا بیفزایید.

- استفاده از تور یا پارچه:

یکی دیگر از زیباترین تزئین‌های بالای تخت این است که تور یا پارچه را به شکل پرده در دو طرف تخت آویزان نمایید اگر جنس تور و پارچه مانند پرده‌های اتاق باشد زیباتر نیز خواهد بود.مشاهده تمامی انواع تخت خواب 20 دکور


این مطلب توسط سایت 20 دکور جهت راهنمایی شما برای تزئین بالای تختخواب تهیه‌شده است، شما می‌توانید مدل‌های مختلف تختخواب را در آدرس اینستاگرام و یا سایت 20 دکور مشاهده نمایید و در صورت انتخاب مورد دلخواه آن را به‌صورت اینترنتی سفارش داده و در هنگام خرید نیز از تخفیف برخوردار شوید درنتیجه خریدی آسان و مطمئن را تجربه نمایید. 20 دکور ارائه‌دهنده انواع لوازم دکوراسیون منزل، مبلمان و تختخواب با بهترین کیفیت و کمترین قیمت می‌باشد.