×
آیا سوالی دارید؟
با خانم ابراهیمی آنلاین گفتگو کنید
Trolltunga Norway

۵راز طراحی و دکوراسیون برای بزرگ نشان دادن خانه کوچک

2017/07/08 12:54:29 0 نظرات طراحی دکوراسیون,

۵راز طراحی و دکوراسیون برای بزرگ نشان دادن خانه کوچک

 

داشتن یک فضای کوچک باعث می شود که ذهن ما بیشتر در زمینه ی مبلمان کردن کارکند.البته چیدمان خانه هایی که دارای فضای کافی هستند کار آسانی است.البته چیدمان اشتباه یک فضا باعث کوچک و متراکم دیده شدن می شود. تنها راه برای پیدا کردن مدل مناسب نیز رفتن به بازار و انتخاب مدل هایی است که کاملا با شرایط فضای شما هماهنگ باشند. اما اولین نکته ای که در خرید مبلمان مناسب برای فضای خانه های کوچک اهمیت دارد، انتخاب مدل هایی است که وزن کمی دارند. سبک بودن باعث می شود بتوانید مبلمان خانه را براحتی درون منزل جابجا کنید تا به چیدمان مد نظر خود برسید. در چنین شرایطی مواد سازنده مبلمان اهمیت کمتری دارد زیرا مسئله مهم تر بازتر شدن فضا در خانه است که یک مبلمان مناسب می تواند به این موضوع کمک بسیار زیادی کند.

استفاده از فنون چیدمان این امکان را به شما می دهد تا از کمترین فضای موجود در خانه ، بیشترین استفاده را ببرید.

در این مطلب روش هایی را معرفی خواهیم کرد که شما میتوانید با استفاده از آنها در یک فضای کوچک احساس آرامش و امنیت داشته باشید.

 

۱.حذف وسایل اضافی و نظم دهی به خانه

گام اول این است که به فکر مرتب کردن و طبقه بندی وسایل خانه باشید. استفاده از قفسه های دیواری برای نگه داری وسایل کوچک و همچنین واگذار کردن وسایل بلا استفاده به کسانی که نیازمند هستند.و آن دسته از وسایلی که در مواقع خاص مورد استفاده قرار میگیرند به انبار منتقل کنید.

 

مبلمان خانه های کوچک

 

۲.حذف مبلمان غیر ضروری

با توجه به فرم و شکل فضای مورد نظر، مبلمان را جابه جا ویا حذف کنید تا فضای رفت و آمد بیشتری به وجود بیاید و همچنین این تغییرات باعث می شود که کف پوش خانه بیشتر در معرض دید قرار بگیرد که موجب بزرگ تر دیده شدن فضا می شود.

 

مبلمان خانه های کوچک

 

3.استفاده از رنگ های سرد و خنثی

استفاده از رنگ های گرم اگرچه باعث به وجود آمدن فضایی دل نشین و صمیمی می شود.اما این رنگ ها موجب هرچه کوچک تر دیده شدن اتاق شما می شوند.بنابراین استفاده  از رنگ های خنثی و سرد برای اینگونه فضاها مناسب ترین انتخاب است.چرا که موجب هرچه بزرگ تر دیده شدن فضای اتاق شما می شود.

 

مبلمان خانه های کوچک

 

4.استفاده از آیینه های بزرگ در مقابل پنجره ویا روشنایی

برای بزرگ تر جلوه دادن فضای کوچک استفاده از آیینه بهترین گزینه است. اما باید بدانید که آیینه را در کجای اتاق قرار دهید.آیینه باید در مقابل پنجره ها ویا چراغ های روشنایی باشد تا در طول شبانه روز بتوان از انعکاس نور در آیینه بهره گرفت.با این کار میتوان عمق فضا را بیشتر نشان داد.

 

مبلمان خانه های کوچک

 

5.حذف دیوارهای غیرباربر

برای این کار باید از یک فردی که در این زمینه از تبهر بالایی برخوردار است کمک گرفت تا با تشخیص درست دیوارهای غیر باربر را حذف کند.اما بعد از اتمام کار ترمیم سقف و کف پوش فضای شما ضروری است.

 

مبلمان خانه های کوچک

 

نظر بدهید