×
آیا سوالی دارید؟
با خانم عاشوری آنلاین گفتگو کنید
Trolltunga Norway

دکوراسیون خانه بدون پنجره!

2017/02/20 16:46:28 0 نظرات

دکوراسیون خانه بدون پنجره !

\n\n

شاید فکر می کنید که دکوراسیون داخلی خانه ای که درونش پنجره وجود ندارد، دکوراسیونش بسیار چالش برانگیز باشد. اما ما به شما می گوییم که با رعایت چه نکاتی می توانید این چالش بزرگ را آسان و به نقطه ی عطفی در طراحی تبدیل کنید. می توانید از یک نقطه ی ضعف در خانه یک نقطه ی عطف بسازید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

دکوراسیون

\n\n

رنگ مناسب در قدم اول

\n\n

انتخاب مناسب رنگ در فضای خانه ای که طراحی آن به گونه ای است که پنجره وجود ندارد، بسیار اهمیت دارد. استفاده از رنگ های روشن در این خانه توصیه می شود تا فضا را بزرگ تر نشان دهد، و از تاریکی خانه نیز بکاهد. اگر قصد این را دارید که در فضای خانه از کاغذ دیواری استفاده کنید، بهتر است که این انتخاب شلوغ نباشد.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

مبلمان

\n\n

نورپردازی در قدم دوم

\n\n

انتخاب نور مناسب برای خانه ای که پنجره ندارد از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است. نکته ی قابل توجه در نورپردازی این خانه ها این است که شما باید در فضاهایی که در دید نیست منبع نور قرار دهید، تا انعکاس نورش به شما برسد، با این کار شما نقش پنجره را در این فضاها به کار برده اید. همچنین نورپردازی مخفی در فضاهای خانه را فراموش نکنید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

دکور منزل

\n\n

پنجره مجازی در قدم سوم

\n\n

سعی کنید که اگر هم پنجره در فضا وجود ندارد، شما حس و حال پنجره را با ایجاد پنجره های مجازی به فضا اضافه کنید، با این کار فضای روانی دکوراسیون داخلی را دلباز تر می کنید. پیشنهاد این است که برای دلباز تر شدن این فضا پشت پنجره ها را یک فضایی از طبیعت بکر نقاشی بکشید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

پنجره

\n\n

پنجره داخلی در قدم چهارم

\n\n

دیوارها را می توانید هوشمندانه و شفاف بسازید با ایجاد یک پنجره شفاف در بین دیوارها روشنایی فضای دیگر را به فضای فعلی بیاورید. می توان گفت که پرکاربردترین ایده در خانه هایی که پنجره ندارند همین پنجره های داخلی است.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

دکور

\n\n

درب شفاف در قدم پنجم

\n\n

با توجه به توضیحات پنجره داخلی، همان توضیحات را می توان برای درب ها نیز گفت.  با این کار می توانید نور فضاهای دیگر را وارد فضای فعلی خود کنید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

آینه

\n\n

آینه در قدم ششم

\n\n

اضافه کردن آینه های قدی در فضا می تواند تداعی یک پنجره را در اتاق کرده باشد. البته می دانیم که آینه نمی تواند نور را از خودش عبور دهد ولی این قابلیت را دارد که به فضا عمق بدهد و نور موجود در فضا را چند برابر کند. نکته بسیار مهمی که راجع به آینه ها باید بدانید این است که آینه ها به سقف نزدیک نباشد و نزدیک به منبع نور باشد.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

مبلمان راحتی

\n\n

حذف درب اضافی در قدم هفتم

\n\n

با ایجاد درب فضاها را از هم تفکیک نکنید و بیشتر سعی کنید که درب ها را حذف کنید، تا فضا بزرگتر به چشمتان بیاید. با این کار فضا را بزرگتر کرده و همچنین می توانید با باز کردن درب نور طبیعی را به فضا بیاورید و به کمک آینه آن را انعکاس دهید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

دکوراسیون منزل

\n\n

نورگیرها در قدم هشتم

\n\n

استفاده از نورگیرها به جای استفاده از پنجره ها می تواند در مواقعی که شما بنا به دلایلی نمی توانید از پنجره در فضا استفاده کنید جایگزین خوبی است.

\n\n

 

نظر بدهید