×
آیا سوالی دارید؟
با خانم عاشوری آنلاین گفتگو کنید
Trolltunga Norway

دکوراسیون به سبک مراکشی

2017/07/03 16:21:15 0 نظرات طراحی دکوراسیون,

دکوراسیون به سبک مراکشی

 

امروزه بسیاری از طراحان دکوراسیون از طرح های مراکش و سایر کشورهای اسلامی ایده میگیرند.ونتیجه کار آنها تلفیقی از هنر غرب و شرق است که در نهایت منجر به طرحی زیبا میشود.

قبل از هر چیز در رابطه با فرهنگ و آداب اجتماعی مردم مراکش باید بگوییم که آنها در مهمان نوازی بی نظیرند و همین مورد در شیوه ی چیدمان و طراحی فضایشان به چشم میخورد.پس در نتیجه اتاق حال و پذیرایی نقطه کانونی خانه ی آنها به شمار میرود.

در رابطه با مبلمان این قسمت باید بگوییم که یک نیمکت به همراه دو صندلی رو به روی هم، وهمچنین یک میز بزرگ برای سرو غذا و نوشیدنی در وسط باید استفاده کنیم.به دلیل اینکه مردم مراکش بیشتر علاقه دارند که اوقات فراغت خود را با خانواده بگذرانند نگاه کردن برنامه های تلویزیونی برایشان چندان اهمیتی ندارد.در همین جهت تلویزیون را در جعبه های دردار نگه داری میکنند که فقط در صورت احتیاج آن را مورد استفاده قرار دهند.در این رابطه همراه با تصاویر متعدد بیشتر به جزییات این نوع دکوراسیون میپردازیم.

اتاق ها الهام گرفته از سبک های عجیب و غریب وجذابی از رنگ های آبی وزعفرانی است.همچنین مبلمان حجیم ولوسترهای مختلف در سقف موجب جلب توجه می شود.این تصویر نشان می دهد که نباید برای تزیین بیش از حد اتاق پذیرایی به سبک مراکشی تردید داشته باشید.همچنین میتوانید از پرده های نازک و بلند استفاده کنید.تزیین به روش لوکس محدودیتی ندارد.فقط کافی است فضا را توسط اشیاء زیبا طراحی کرد.اگر علاقه به این سبک دارید به این نمونه های پر زرق و برق توجه داشته باشید.به یاد داشته باشید که آسمان محدودیت این سبک است.

 

دکوراسیون مراکشی

 

با توجه به این تصویر میتوانید از مبلمانی که بافت بسیارنرم و اسفنجی دارند به همراه کوسن هایی از جنس مخمل که سنگ دوزی شده استفاده کنید.با این عناصر میتوانید اتاق پر زرق و برقی داشته باشید.

 

دکوراسیون مراکشی

 

این اتاق زیبا پراز بالش های متنوع وهمچنین دارای رنگ تیره ای است که الهام گرفته از سبک سنتی مراکش است.این سبک پراز زندگی و رنگ است.

 

دکوراسیون مراکشی

 

یرای سالنی مجلل میتوانید از پارچه های ابریشمی و اشیاء دست ساز استفاده کنید.

 

دکوراسیون مراکشی

 

استفاده از گچ بری های زیبا در دیوارهای اتاق به چشم میخورد.که باعث شکوه و جلال فضا شده است و همچنین آینه کاری برروی دیوارها وسقف، فضا را شگفت انگیز جلوه میدهد.

 

دکوراسیون مراکشی

 

درحالی که بسیاری از اتاق های مراکشی شامل بسیاری از رنگ ها هستند، برخی از اتاق ها تسخیر شده اند یعنی بر پایه ی یک رنگ استوار هستند.این نوع روش در سبک سنتی تاسیس شده است.اما در آن چند عنصر مراکشی به چشم میخورد.

 

دکوراسیون مراکشی

 

این اتاق نشیمن با رنگ آبی و رنگ های تزیین شده ی متفاوت دیگر احساس آرامش را القاء میکند.

 

دکوراسیون مراکشی

 

این اتاق چیدمانی پرجنب و جوش دارد.ازجمله رنگ های متنوع، پارچه های نفیس مراکشی وهمچنین درهای منبت کاری شده به چشم میخورد.

 

دکوراسیون مراکشی

 

این اتاق ها دارای پس زمینه ای سفید هستند.که با چند رنگ مختلف تزیین شده اند.که همین مورد باعث میشود که تمام نگاه ها را بر روی این نقطه قابل توجه قرار دهد.این مجموعه ها با پارچه ها و لوازم جانبی لوکس طراحی شده اند و همچنین دارای رنگ و لعاب خاصی هستند.وهمچنین چراغ های فانوس شکل به عنوان نقطه مرکزی این فضاهاهستند.

 

دکوراسیون مراکشی

دکوراسیون مراکشی

 

بافت پارچه ها وتعدد انواع کوسن ها در طرح و رنگ های متفاوت وهمچنین چراغ های فانوس شکل همه و همه نشان دهنده ی سبک مراکشی هستند.

 

دکوراسیون مراکشی

 

در این اتاق منبت کاری بسیار زیبا و باشکوهی به چشم میخورد که خود گویای هنر مراکشی است.

 

دکوراسیون مراکشی

 

واما این اتاق با بازشوهای متعدد و بزرگ نظر بیندده را جلب میکند. پرده های بلند، مبلمان به نسبت ظریف و کوسن های رنگارنگ از طرح مراکشی پیروی میکنند.

 

دکوراسیون مراکشی

 

می شود گفت که این یک اتاق مراکشی به تمام معناست.از پارچه های زیبا و جزییات عالی گرفته شده تا پرده های بلندی که پشت مبلمان قرار گرفته اند.و همه ی این ها یک فضای منحصر به فرد را به وجود آورده اند.

 

دکوراسیون مراکشی

 

با توجه به این تفاسیر شما میتوانید چند قطعه انتخابی که واقعا به آن علاقه دارید را برگزینید و با الهام گرفتن از این تصاویر و جزییاتش فضای منحصر به فرد خود را به وجود آورید.

نظر بدهید