ترفندهایی برای مرتب نگهداشتن اتاق کودک

نوشته شده توسط محمد شعبانی 2017/02/18 16:20:13 0 نظرات

ترفندهایی برای مرتب نگهداشتن اتاق کودک

\n\n

معمولا تصور از دکوراسیون داخلی اتاق کودک ، اتاقی پر از رنگ های مختلف، وجود اسباب بازی های زیاد است. اما همه می دانیم که قالبا اتاق کودکمان ریخت و پاش است و هیچ وسایلی در جای خودش نیست، که این موضوع مادر خانه را آزرده خاطر می کند. در این مطلب ما به شما ترفندهایی برای مرتب و منظم نگهداشتن اتاق کودک را می گوییم.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

سرویس خواب

\n\n

1- شلف ها بر روی دیوار

\n\n

شلف های دیواری می توانند که وسایل و اسباب بازی های کودک را بر روی خود جای دهند، تا از ریخت و پاش در کف اتاق خیلی زود رها شوید. قطعا وسایلی که روی آن قرار می گیرد طول عمر بیشتری نیز پیدا می کنند. معمولا اسباب بازی هایی که دم دست هستند بیشتر در معرض خرابی هستند نسبت به آنهایی که روی شلف ها گذاشته می شوند.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

تخت خواب

\n\n

2- حضور کمدها در اتاق کودک

\n\n

کمدهایی که در بسته هستند هم می توانند محلی باشند برای اینکه اسباب بازی های فرزندتان را درونش جای دهید. با بسته بودن در کمد این کودکان هستند که برای بازی با اسباب بازی هایشان مجبور هستند که از خود شما کمک بگیرند. قاعدتا با این کار شما می توانید که تسلط بیشتری داشته باشید و همچنین از ریخت و پاش بیشتر در کف اتاق و بر روی تخت خواب کودک جلوگیری می کنید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

سرویس خواب کودک

\n\n

3- قفسه ها آن هم به صورت در باز

\n\n

قفسه های باز هم تاثیر بسزایی در مرتب بودن اتاق کودک را بازی می کند. با این تفاوت که به اندازه ی کمدها قابل کنترل شما نیستند. و کودک به آسانی می تواند از اسباب بازی هایش استفاده کند. می توانید اسباب بازی ها را درون آنها گذاشت. علاوه بر اسباب بازی ها وسایل دیگری را هم نیز می توانید بر روی آن قرار دهید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

تخت خواب کودک

\n\n

4- کنسول ها و درآورها محلی برای قرار دادن اسباب بازی

\n\n

در واقع کنسول ها و درآورها نقش همان کمدها را می توانند بازی کنند، با این تفاوت که فضای کمتری را نسبت به کمد اشغال می کنند. تفاوت دیگری که یک مزیت به حساب می آید برای کنسول ها این است که ارتفاع آنها کمتر است، بنابراین می توان از سطح روی آن برای قرار دادن اسباب بازی ها و دیگر وسایل کودک استفاده کنید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

سرویس خواب کودک

\n\n

5- استفاده ترکیبی

\n\n

در مواقعی شما می توانید از تمام موارد بالا که گفته شد، همزمان استفاده کنید. در این شرایط طبقه بندی بودن، وسایل و اساب بازی شرط اول است. این کار مرتب و منظم بودن را از همان دوران کودکی به فرزندتان آموزش می دهد.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

تخت خواب کودک

\n\n

6- کف اتاق و حضور اسباب بازی!

\n\n

می توانید متفاوت عمل کنید و اسباب بازی های خیلی خاص که کودکتان به آنها علاقه مندی بیشتری را نشان می دهد و یا اینکه اسباب بازی به قدری بزرگ است که داخل کمد جا نشود. به شکل خاصی می توانید در کف اتاق روی زمین تزئین کنید.

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

 

\n\n

تخت خواب

\n\n

7- پنجره

\n\n

اگر اتاق کودک شما به گونه ای است پنجره دارد. شما می توانید بر روی لبه ی پنجره نیز اسباب بازی های کوچکش را قرار دهید. علاوه بر عروسک ها می توانید وسایل دیگرش را که احساس می کند در جلو پنجره زیباتر به نظر می رسد را قرار دهید.

\n\n

 

نظر بدهید