×
آیا سوالی دارید؟
با خانم کیانی آنلاین گفتگو کنید
Trolltunga Norway

تاثیر نصب تابلو ها در دکوراسیون داخلی

نوشته شده توسط هما قاسملو 2018/11/14 11:03:14 0 نظرات طراحی دکوراسیون,پذیرایی و اتاق نشیمن,تابلو و قاب عکس,

تاثیر نصب تابلو ها در دکوراسیون داخلی 

وقتی وارد یک فضای بسته میشویم  کف، سقف و دیوارها اولین المان هایی هستند که به چشم می آیند. از این میان، دیوارها نقش مهم تری دارند. دیوارهای ساده که هیچ دیوارکوبی رو آن ها نصب نشده باشد نمای زیبایی نداشته و خلا در فضا رو نشان می دهند که ما می توانیم با نصب تابلوهای زیبا و متنوع این خلا ها رو از محیط کار و زندگی خود برطرف کنیم

به طور کلی عناصر دکوراسیون داخلی به سه دسته تقسیم می شوند:

1. عناصری که هدف اصلی آن ها کاربردی است و نقش زیادی در طراحی دکوراسیون ایفا نمی کنند.مثل تلوزیون، یخچال، گاز و ... که ما معمولا به هدف زیبا سازی محیط ، آن ها را انتخاب و خریداری نمی کنیم و با توجه به ابعاد محیط و میزان کارایی، ابعاد ومدل آن را انتخاب می کنیم. البته امروزه تولیدکنندگان به ابعاد و رنگ و فرم این وسایل نیز توجه می کنند.

2. عناصری که هم  کاربردی هستند و هم جنبه دکوراتیو دارند. مثل مبلمان، پرده، بوفه و ... که معمولا به همان اندازه که به میزان کاربرد آن ها توجه داریم، شکل و رنگ و فرم نیز برایمان اهمیت دارد.

3. عناصری که فقط نقش دکوراتیو و تزئینی بودن رو ایفا می کنند، مثل تابلوها ، گلدان ها، شعمدان و ... این اکسسوری ها اگرچه کاربردی نیستند و نبودشون خللی در زندگی ما بوجود نمی آورند ولی بکار بردن آن ها در محیط منزل و محل کار، کمک زیادی به طراحی داخلی می کنند و تاثیرزیادی در ایجاد حس خوب در افراد بوجود می آورند. در واقع این وسایل مکمل دیگر وسایل در منزل به حساب می آیند.

یکی از مهم ترین کالاهای گروه سوم، تابلو ها هستند که می توان آن ها را از عناصر اصلی و تکمیل کننده ی کار یک طراح و دیزاینر به شمار آورد. به طور کلی میتوان گفت تابلوها نقش تمام کننده رنگ و وزن در طراحی فضا را ایفا می کنند. تمام وقت و هزینه ای که طراح صرف دیزاین و طراحی فضای مورد نظر کرده، اگر از کالاهای گروه سوم استفاده نکند به هدفش  نرسید و طرحش کامل نخواهد بود، به همین سبب جلوه و اثری نداشته و حس مورد نظر از محیط درک نخواهد شد.

تابلوها علاوه بر زیباتر کردن فضا بعضی وظایف کاربردی را برعهده دارند، مثلا برای بلندتر نشان دادن ارتفاع دیوار باید تابلوهای عمودی و به موازات و نزدیک به هم را نصب کرد و یا برای افزایش طول دیوار تابلوهای افقی و در یک راستا پیشنهاد می شود. همچنین برای دیواری با ابعاد کوچک از تابلوهایی با سایز کوچک و برای دیوارهایی با ابعاد بزرگ تابلوهای بزرگ مناسب هستند.

 انتخاب رنگ تابلوها را باید براساس سبک و رنگ دکوراسیون خود انتخاب کنید. بر اساس سبک، سبک تابلو می بایست با سبک دکوراسیون ما همخوانی داشته باشد تا ظاهری ناجور را در فضای خود ایجاد نکنید. بر اساس رنگ نیز، اگر دکوراسیونی شاد و پر رنگ دارید تابلویی با رنگ روشن و ملایم انتخاب کنید و یا اگر دکوراسیونی با رنگ های روشن و کمرنگ دارید میتونید از تابلویی با رنگ های تند و تیره برای زیبایی فضا استفاده کنید. برای نصب چند تابلو در یک قسمت، تابلوهای با رنگ تیره را در قسمت پایین و روشن ها را در بالای آن ها نصب کنید.
درمورد قاب تابلوها این نکته رو در ذهن خود داشته باشم که لزوما همه تابلوها به قاب کردن نیاز ندارند و بعضی تابلوها به تنهایی شکوه و زیبایی بی نظیری دارند که قاب کردن نه تنها تابلو را زیباتر نمی کند بلکه ممکن است از جلوه ی اثرنیز بکاهد.

برای انتخاب رنگ قاب نیز باید به رنگ های بکار رفته در تابلو و دیگر رنگ های محیط اطراف توجه کرد. به طور مثال برای تابلوهای رنگارنگ، رنگ قاب را باید خنثی انتخاب کرد و باتوجه به رنگ های دیگر اجزای محیط رنگی تیره یا روشن را برگزید.

بهترین مکان ها برای نصب تابلو، پشت کاناپه (البته این نکته رو که اندازه ی تابلو نباید از اندازه کاناپه بزرگتر باشد رو مدنظر قرار دهید) ، مکانی که نور خوبی به آن تابیده می شود (زیرا انعکاس نور روی تابلو، آن را زیباتر نشان می دهد). نظر بدهید