×
آیا سوالی دارید؟
با خانم ابراهیمی آنلاین گفتگو کنید
Trolltunga Norway

مناسب ترین رنگ های اتاق خواب

2017/07/08 13:16:31 0 نظرات طراحی دکوراسیون,اتاق خواب,سرویس خواب,دکوراسیون بر مبنای رنگ,

مناسب ترین رنگ های اتاق خواب

 

رنگ یکی از مهمترین و اثرگذارترین عناصر در دکوراسیون هر فضایی است. با استفاده از رنگهای متفاوت می‌توان کاربردهای متفاوتی نیز از فضا به دست آورد زیرا هر رنگی به محیط شخصیت خاصی می‌دهد و علاوه بر آن، بر احساس افراد نیز تاثیر می‌گذارد.

هنگامی که تصمیم به رنگ آمیزی اتاق خواب دارید باید چند نکته را درنظر بگیرید.مهم تر از همه اینکه اتاق خواب محل استراحت است.بنابراین استفاده از رنگ های ملایم انتخاب مناسبی است.اگرچه اتاق خواب مکانی شخصی است و شما میتوانید نسبت به علاقه ی خود هر رنگی که آرامش را به شما القاء میکند انتخاب کنید.

 

رنگ مناسب

 

شخصیت رنگ در حالات روحی افراد

رنگ آبی روشن بسیار آرامش بخش است و آبی پررنگ خواب را عمیق می کند. اگر از اتاق خواب به عنوان اتاق کار استفاده شود، بهتر است در کنار آبی کمی رنگ سبز یا آجری به کار رود. رنگ سفید برای ملحفه و روتختی حس پاکیزگی می دهد ولی اگر رنگ غالب اتاق سفید باشد احساس بی حالی ایجاد می کند و رنگ زرد به علت درخشندگی زیاد برای اتاق خواب مناسب نیستند. بهتر است برای جلوگیری از اختلال خواب از پرده ضخیم برای اتاق های نورگیر استفاده شود. بافت پرده و روتختی هر چه لطیف تر باشند احساس راحتی بیشتری در ضمیر ناخودآگاه ایجاد می کند.قرار دادن چند کوسن بر روی تخت نیز به راحتی تخت اضافه می کند و همینطور می تواند برای مطالعه قبل از خواب تکیه گاه راحتی ایجاد کند.

 

رنگ مناسب

 

رنگ های خنثی

رنگ های خنثی همیشه یک انتخاب مطمئن هستند.ازجمله بژ،عاجی، سیاه، سفید و خاکستری که سفید میتواند پس زمینه ای مناسب در اتاقتان باشد.این رنگ ها میتوانند با هر رنگ دیگری ترکیب زیبایی به وجود آورند.کارشناسان رنگ میتوانند بهترین راهنما در این زمینه برای شما باشند.

 

رنگ مناسب

 

رنگ های پاستلی

رنگ های پاستلی برای اتاق خواب عالی هستند.نرم و آرامبخش هستند و میتوانند به یک خواب خوب کمک کنند.ازجمله آبی، سبز، زرد، یاسی و صورتی و...

 

رنگ مناسب

رنگ مناسب

رنگ مناسب

 

نکاتی برای انتخاب رنگ اتاق خواب

اگر در انتخاب رنگ اتاق خواب مشکل دارید نکات زیر را رعایت کنید:

-به رنگ مبلمان و لوازم اتاق خواب خود دقت کنید.

-اندازه اتاق خواب وفضای مورد نظر را در نظر بگیرید.در حالی که استفاده از رنگ های ملایم فضای اتاق را بزرگ تر نشان میدهد ،رنگ های تیره تر و گرم تر فضای اتاق را کوچک تر نشان میدهند.

-نورطبیعی اتاق را در نظر بگیرید،اتاق کوچک با نور زیاد میتواند بزرگ تر از یک اتاق کوچک بدون نور باشد.

اگرواقعا دراین تصمیم مشکل دارید میتوانید از یک برنامه ریز برای تزییین اتاقتان استفاده کنید.بسیاری از آنها شکل دقیق اتاقتان را به شما نشان خواهند داد.بنابراین شما میتوانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

 

 

رعایت تناسب و تعادل در اتاق خواب امر مهمی است

برای مثال قرار دادن تخت خواب بزرگ در اتاق کوچک مناسب نیست. قرار دادن یک جفت آباژور متناسب با الگوهای روی پرده و روتختی به طراحی اتاق انسجام می دهد و به زیبایی فضا می افزاید.

 

 

 

 

نظر بدهید