نکات کاربردی برای شستشوی مبلمان

نوشته شده توسط خ ابراهیمی 2016/12/07 10:02:07 0 نظرات

شستشو، نظافت و لکه گیری

 

تا چند سال پیش در اکثر خانه ها مبلمان استیل و مبلمان راحتی کمتر فقط در قسمت پذیرایی خانه مورد استفاده قرار میگرفت و تمام طول سال بر روی آن یک ملحفه ی سفید گذاشته می شده ئ اعضای خانواده حق نشستن بر روی آن را نداشتن و برای پذیرایی از مهمانها بوده است.

اما امروزه کار کرد مبل تغییر کرده و در اکثر خانه ها به عنوان نشیمن استفاده میشود و کارکرد دیگری نظیر تخت خواب و میز نهار خوری نیز پیدا کرده است.

بنابراین حجم استفاده از مبلمان منزل زیاد شده و از این رو شما حداقل سالی یک بار باید آنها را تمیز کنید.

1-اگر لکه های روی مبل را زود تمیز نکنیم باعث زشتی مبلمان میشود.

در مواقعی که نوشابه بر روی مبلمان منزل ریخت سریع روی لکه را با نمک آغشته کنید و بعد از چند دقیقه آن را با یک اسفنج نم دار پاک کنید تا اثر نوشابه از روی مبلمانتان پاک شود.

2-اثر سیگار زردی یا سوختگی را نیز میتوان با قند از بین برد.روش پاک کردن خیلی ساده س باید حبه قند را روی جای سوختگی یا زردی آنقدر بمالید تا از بین برود.اگر لکه روی الیاف مصنوعی باشد میتوان آن را با آبلیمو از بین برد.

3-برای تمیز کردن مبلمان راحتی  و مبلمان استیل که پارچه آن از جنس کرکدار است کمی شیر را روی قسمت لکه دار بریزید و با پنبه شروع به پاک کردن بکنید و بعد قسمتی که شیر ریخته اید را با آب و صابون تمیز کنید.

4-پاک کردن جوهرنیز به این شکل است که ابتدا قسمت کثیف شده را خیس کنید و نمک رو آن بریزید بعد با پنبه شروع به پاک کردن کنید البته را دیگری نیز برای پاک کردن وجود دارد ابتدا محلول گلیسیرین آمونیاک را لکه بمالید و بعد از آن با پودر دستی و آب آن را تمیز کنید.

5-اگر روی مبلتان را لکه چربی گرفته است نگران نباشید شما میتوانید با مقداری محلول نمک و الکل را روی آن بمالید.اما اگر جنس پارچه مبلتان از ابریشم باشد یک راه دیگری که ساده ترم هست وجود داردبا یک برگه کاغذ خشک کن روی لکه را پوشانده و اتو داغ شده را روی آن بمالید تا لکه محو شود.

6-و در آخر در اغلب مفازه ها محلول های لکه بر وجود دارد که شما میتوانید تهیه و انواع لکه را پاک کنید فقط به روش نوشته شده مصرف لکه بر دقت کنید و از دستکش استفاده کنید.

 

 

 

 

نظر بدهید